قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

ابزار وبمستر چیست و چگونه بهترین ابزار مورد نیاز را پیدا کنیم

امروزه تا صحبت از ابزار وبمستر یا وبمستر تولز به میان می آید ناخودآگاه وبمستر تولز گوگل به ذهن همه میرسد . ما در سایت سودآور قسمتی را با عنوان ابزار وبمستر در نظر گرفته ایم و قصد داریم در آن به آموزش ابزارآلات مورد نیاز مدیران سایتها و وبلاگها بپردازیم .

ابزار وبمستر چیست

در این بخش ضمن معرفی ابزار به آموزش استفاده از آن نیز خواهیم پرداخت . در سایت های کوچک که عمدتا توسط یک نفر اداره میشود ، صاحب وب سایت همان وبمستر است که انجام امور نگهداری ، طراحی ، توسعه وب و همچنین مدیریت محتوای وب سایت بر عهده‌ وی می‌باشد. صاحب وبسایت برای اینکه بتواند مدیریت درستی بر روی سایت خود انجام دهد به ابزارآلاتی نیاز دارد که ما گام به گام این ابزارآلات را معرفی و  آن را آموزش خواهیم داد . برخی از این ابزارآلات رایگان و بعضی دیگر غیر رایگان میباشند . شما بایستی بسته به نیاز خود و بودجه ای که در نظر گرفته اید از آنها استفاده کنید . 

اگر جستجو کلمه ابزار وبمستر  را در گوگل انجام دهید خواهید دید ۹۰ درصد نتایج جستجو فقط به آموزش و معرفی گوگل وبمستر تولز پرداخته اند . این سرویس یکی از سرویس‌های رایگان شرکت گوگل است که به وبمسترها کمک می‌کند تا وب‌سایت خود را مانیتور کرده و همچنین بر روی حضور یک وب‌سایت در نتایج موتور جستجوگر گوگل تاثیر مستقیم نیز می‌گذارد. برای اینکه هر وب‌سایتی در نتایج موتور جستجوگر گوگل قرار گیرد، نیازی نیست که حتما از Webmaster Tools بهره برده شود. ولی استفاده از این ابزار، سبب می‌شود که پلی میان گوگل و وب‌سایت ایجاد شده و بهینه سازی برای دریافت نتایج بهتر در موتور جستجوگر گوگل آسان‌تر گردد.

ما در اینجا به هر ابزار یا نکته ای که بتواند به مدیر سایت کمک کنید تا سایت خود را بهینه و امکانات بیشتری در حوزه مدیریتی وبسایت داشته باشد به عنوان ابزار وبمستر نگاه خواهیم کرد و آن را آموزش خواهیم داد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه سایت سودآور
با مطالعه مقالات سودآور یک قدم از رقبای خود جلو باشید
ایمیل شما نزد ما محفوظ است . ما هم مثل شما از اسپم متنفر هستیم