قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

بازاریابی ایمیلی چیست و مهمترین قانون در یک ایمیل مارکتینگ موفق

بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ یک نوعی از بازاریابی مستقیم است که در آن از ایمیل به عنوان وسیله ای برای ارسال پیام هایی تبلیغاتی به مخاطبان هدف استفاده میشود.

همچنین ایمیل مارکتینگ را میتوان وسیله ای برای ارتباط مستقیم با مخاطبان نیز دانست.ایمیل مارکتینگ را میتوان هر نوع ایمیل ارسالی به مشتری یا کاربری که احتمال تبدیل به مشتری شدن را دارد دانست.

ایمیل مارکتینگ

فکر کنید محصول مناسبی برای فروش دارید . مخاطب بازار هدف خود را هم دارید . در اینجاست که باید یک راهکار مناسب برای معرفی محصول یا محصولات خود پیدا کنید .در بازاریابی آنلاین ، ایمیل مارکتینگ یکی از راههایی است که میتوانید از طریق آن پیام خود را به کاربران منتقل کنید.شما میتوانید با پیروی از اصولی مشخص پیام خود را مستقیما در اینباکس کاربران منتقل کنید و برآورد مناسبی از وضعیت کمپین داشته باشید، در حالی که انتقال پیام در روش های دیگر بازاریابی به شکلی که بتوانید محاسبه ای برای موفقیت و یا عدم موفقیت مانند ایمیل مارکتینگ داشته باشید هزینه های سنگینی به دنبال خواهد داشت.

قانون مهم در ایمیل مارکتینگ

در بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ اجازه کاربر بسیار مهم است . اگر کاربر فعال اینترنت در ایران باشید حتما هر روزه در اینباکس خود با تعداد زیادی ایمیل تبلیغاتی که بدون هیچ گونه هدفی برای شما که شاید مخاطب اینگونه محصولات نباشید برخورد خواهید کرد.به همین دلیل قانون اول و اصلی در ایمیل مارکتینگ اجازه ی خود کاربر میباشد این روزها سرویس های ایمیل مانند جی میل بسیار به رفتار(Interaction) کاربران نسبت به ایمیل های ارسالی حساس هستند ، شاید ایمیل شما تمامی اصول مورد نظر را داشته باشد اما چون کاربران ایمیل خود را در اختیار شما قرار نداده اند باعث شکست کمپین تبلیغاتی شود.

قانون مهم در ایمیل مارکتینگ

ساده ترین روش به دست آوردن اجازه ی کاربران استفاده از فرم های عضویت در سایت یا خبرنامه سایت است.کاربران با عضویت در خبرنامه به شما این اجازه را میدهند که از ایمیلشان برای ارتباط با آنها استفاده کنید.توجه داشته باشید در بازاریابی اینترنتی اعتمادسازی بسیار مهم است اگر اقدام به فروش ایمیل های کاربران کنید و یا از آنها استفاده هایی کنید که کاربران به شما اجازه آن را نداده باشند میتواند نتایج منفی سنگینی به همراه داشته باشد.

در هر نوع بازایابی اندازه گیری و بررسی بسیار مهم است.استفاده از ایمیل مارکتینگ و بازاریابی ایمیلی به عنوان روشی برای فروش نیاز به دانش کافی و مناسب دارد.اگر تصور میکنید که دانش کافی را ندارید و نمیتوانید به درستی آمار دریافتی را تحلیل کنید به شما توصیه میکنیم ابتدا مطالعه کرده و سعی کنید تا حدی دانش را به دست آورید.توجه داشته باشید به دست آوردن دانشی که افرادی برای آن سال های زحمت میکشند قطعا بدون هزینه نیست.پس اگر نتوانستید به حدی برسید که آمار و داده ها را به طور کامل بررسی و تحلیل کنید حتما از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا شما را در این امر یاری کند.بررسی درست یا اشتباه آمار ، مرزی است بین پیروزی یا شکست در کمپین تبلیغاتی.

مطلب پیشنهادی

روش بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی و یک راز ساده جهت انتشار مطالب بصورت ویروسی

بازاریابی ویروسی (Viral marketing) یک تکنیک و روش بازاریابی است  که از خدمات شبکه های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه سایت سودآور
با مطالعه مقالات سودآور یک قدم از رقبای خود جلو باشید
ایمیل شما نزد ما محفوظ است . ما هم مثل شما از اسپم متنفر هستیم