کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی راهی برای سودآور کردن کسب و کارهای اینترنتی

قبل از اینکه به اصول موفقیت در یک کمپین تبلیغاتی بپردازیم بایستی درک درستی از مفهوم کمپین داشته باشیم . کمپین به معنای راه اندازی یک فعالیت بصورت گسترده است به طوری که این فعالیت یک هدف مشخص را دنبال کند و برای آن یک بازه زمانی تعریف شده باشد. حداقل برای ۲ هفته تا حداکثر ۳۰ روز برنامه ریزی اجرای کمپین انجام میشود .

 

اصول طراحی کمپین تبلیغاتی

روش بررسی و تحلیل بازار در یک کمپین تبلیغاتی

قبل از اینکه هر اقدامی برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی صورت گیرد بایستی یک تحلیل درست از بازار هدف خود داشته باشیم . یعنی بایستی بدانیم قیمت محصولی که قصد فروش آن را داریم متناسب با توان خریداران بازار هدف میباشد . در مرحله بعد بایستی بررسی کنیم محصول ما از نظر کیفی در حد قابل قبول و رقابت با انواع دیگر محصولات مشابه در بازار هست .

بایستی نحوه بسته بندی محصول را بررسی کنیم تا بسته بندی محصول ما به گونه ای باشد که مراجعه کننده را ترغیب به خرید نماید.اگر محصول ما از نظر کیفیت در حد بالایی باشد ولی بسته بندی مناسبی نداشته باشید قطعا خریدار مناسبی نخواهد داشت.

بررسی لازم در خصوص نحوه تبلیغات و محلی که قرار است تبلیغات در آنجا انجام شود حتما صورت گرفته باشد و در مرحله آخر بایستی ترتیبی اتخاذ نماییم تا محصول ما به ساده ترین شکل ممکن به دست خریدار برسد .

برای مثال در مورد محصولات آموزشی این محصولات میتوانند هم به صورت پستی و هم دانلودی در اختیار متقاضی قرار بگیرند . همچنین سبد خرید محصول بایستی به گونه ای طراحی شود که در حین خرید متقاضی با مشکلی برای خرید مواجه نگردد .

برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی

تعیین بودجه برای کمپین تبلیغاتی

بعد از اینکه تحلیل درستی از بازار بدست آوردید بایستی برای کمپین تبلیغاتی خود حداقل هزینه ای را که با آن کمپین خود را شروع میکنید پیدا کرده و بر اساس بودجه تعیین شده آن را برنامه ریزی کنید .

نوشتن پیام موثر برای کمپین تبلیغاتی

بایستی بتوانیم برای کمپین خود یک پیام تبلیغاتی موثر بنویسیم . پیام بایستی به گونه ای باشد که در دل مخاطب هدف بنشیند . پیام بایستی هدفمند باشد به گونه ای که مخاطب ما مفهوم آن را بصورتی که ما میخواهیم و برنامه ریز کردیم بفهمد .

در نوشتن یک پیام تبلیغاتی سعی شود پیام بصورت شفاف و به دور از ابهام باشد و از نمونه تبلیغات مشابه کپی برداری نشده و خاص و متفاوت باشد . حتما سعی شود در نوشتن متن تبلیغاتی بر روی منافع مصرف کننده نیز تمرکز کنید . در تهیه پیام تبلیغاتی حتما از تصاویری استفاده شود که مزیت محصول شما را در برابر محصولات مشابه نشان میدهد . همچنین متن تبلیغی را به گونه ای بنویسید که مخاطب را قانع کنید خرید این محصول از تمامی جوانب به نفع اوست .

انتخاب زمان مناسب برای کمپین تبلیغاتی

بعد از اینکه پیام کمپین آماده شد بایستی کمپین را در زمان مناسب شروع کنیم . با توجه به نوع محصولی که قصد فروش آن را داریم بایستی زمان مناسب برای شروع تبلیغات را پیدا کنیم و بعد از آن کمپین خود را استارت بزنیم . قطعا در فصل زمستان راه اندازی کمپین برای فروش کولر گازی زمان مناسبی نخواهد بود .

راه اندازی کمپین تبلیغاتی

داشتن برنامه روز شمار برای کمپین تبلیغاتی

در گام آخر برنامه شما بایستی به صورت روز به روز پیش بینی شده و مشخص باشد . در هر روز بایستی برنامه مربوط به همان روز اجرا شود نه چیز دیگر

نکته پایانی : هدف ما در کمپین تبلیغاتی بایستی هدایت کاربران به صفحه فرود سایتمان باشد تا بتوانیم با دادن یک هدیه مناسب به آنها و با استفاده از اصول بازاریابی و ابزارهای در اختیار فروش محصول خود را افزایش دهیم .

ابزارها در بازاریابی آنلاین شامل ایمیل مارکتینگ ، تبلیغ در سایتهای هدف و استفاده از قدرت شبکه های اجتماعی موبایلی نظیر اینستاگرام ، تلگرام و … میباشد .

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.