ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ و رمز و راز اصول موفقیت در بازاریابی با ایمیل

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روشهای بازاریابی اینترنتی در جهت رونق بخشیدن به کسب و کار اینترنتی به شمار می رود.این روش بازاریابی به دلیل ارزان بودن و سادگی در انجام  و همچنین امکان انجام هدفمند کار در بازار هدف مورد توجه اغلب کسب و کارهای اینترنتی میباشد . تحقیقات نشان می دهد پس از بهینه سازی برای موتورهای جستجو، ایمیل مارکتینگ در رتبه دوم تاثیرگذارترین ابزارهای مناسب برای بازاریابی اینترنتی قرار گرفته است.

ارسال ایمیل انبوه

اجرای اصولی و درست ایمیل مارکتینگ می تواند تا ۳۰ درصد فروش یک کسب و کار را افزایش داده و یک ارتباط منسجم و مرتب را بین کسب و کارها و مشتریان برقرار نماید. اما فعالیتهای غیر حرفه ای و منفعت طلبانه عده ای اسپمر در این صنعت، باعث خراب شدن وجهه ایمیل مارکتینگ شده است.

اما باید به این موضوع توجه کنید که این روش نیز مانند بقیه روش ها دارای اصول و نکات بسیار مهم و ضروری است که بدون آموزش آن نمی توانید به هدف و خواسته خود برسید.

انتخاب هدف 

اگر هدف مشخصی نداشته باشید کمپین بازاریابی شما قطعا به شکست منجر خواهد شد . در هر کسب و کاری مشخص کردن هدف باعث افزایش موفقیت در آن کار میشود . هدف به شما نشان می دهد که چگونه باید محتوای خود را تولید کنید . پس قبل از راه اندازی ایمیل مارکتینگ برای پیدا کردن هدف خود، خوب فکر کنید و عجله نداشته باشید .

نکات مهمی به شرح ذیل وجود دارد که شما با عمل کردن به آن و پیاده سازی آن در عملیات ایمیل مارکتینگ خود میتوانید درصد موفقیت این کار را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهید.

۱- در ایمیل مارکتینگ برای ایمیل خود عنوان مناسب بنویسید

عنوان مهمترین نکته برای جلب نظر مخاطب جهت خواندن ایمیل است. پس برای نوشتن متن عنوان وقت صرف کنید و در انتخاب عنوان برای ایمیل خود عجله نداشته باشید . بعضی مواقع بهتر است ابتدا متن ایمیل خود را بنویسید، سپس عنوان ایمیل را مشخص کنید.

خیلی ساده موضوع ایمیل خود را بنویسید به طوری که باعث به وجود آمدن ابهام و گمراهی در مخاطب نشود. صراحت و شفافیت در نوشتن موضوع مهمترین اصل است. همچنین موضوع بایستی بیشترین سازگاری با متن نوشته شده را داشته باشد. در واقع اگر عنوان در برگیرنده موضوع ایمیل نباشد مخاطب اصلا به محتوای ایمیل شما توجه نخواهد کرد و در مجموع کمپین شما به شکست خواهد انجامید .

۲- از لیست ایمیل تهیه شده توسط خود استفاده نمایید

بعضی از سایتها پیشنهاد فروش لیست های ایمیل به شما میدهند که این کار باعث شکست در بازاریابی با ایمیل میشود . مهمترین دلیلی که ما علت شکست در بازاریابی با ایمیل در این مرحله میدانیم این است که لیست خریداری شده احتمال دارد مربوط به مخاطب بازار هدف شما نباشد.

ایمیل مارکتینگ

همچنین وقتی ایمیل بازار هدف خود را تهیه میکنید در اختیار گذاشتن ایمیل از طرف مخاطب به معنی بمباران کردن آن توسط شما نیست. حتما برای ارسال ایمیل برنامه ریزی کنید و در ساعت و زمان خاص اقدام به ارسال ایمیل کنید. طبق بررسی هایی که انجام داده ایم شرکتهای حرفه ای در زمینه بازاریابی در روز فقط یک ایمیل برای مخاطبان خود ارسال می کنند. برای اینکه مدیریت و برنامه ریزی بهتری در این زمینه داشته باشید می توانید از سایتهای ایمیل مارکتینگ مانند میلرلایت برای این منظور استفاده نمایید .

 ۳- متن ایمیل را خودتان بنویسید یا قبل از انتشار ویرایش نمایید

اگر متن ایمیل را خودتان بنویسید مطمئن خواهید شد تمام مواردی که می خواستید در متن ارسالی به مخاطبین رعایت شده است . همیشه در انتهای متن ایمیل، راههای ارتباطی مثل آدرس سایت، شماره تلفن و فکس را بنویسید. سعی کنید در نوشتن ایمیل فقط موضوع تبلیغاتی نداشته باشید و بیشتر ایمیل های خود را به موضوعات آموزشی، اطلاع رسانی در زمینه فعالیت خود اختصاص دهید و در این میان نیم نگاهی نیز به تبلیغات هدفمند خود داشته باشید .

۴- در نگارش ایمیل خشک و رسمی نباشید

به زبان غیر رسمی با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید . زیرا در این حالت مخاطب با شما و محتوای نوشته شده توسط شما ارتباط نزدیکتری برقرار خواهد کرد . ایمیل ارسالی از طرف شرکتهای بزرگ بازاریابی اینترنتی بدون استثناء به زبان غیر رسمی نوشته می شوند. برای اطمینان می توانید ایمیلهایی دریافتی خود را بررسی نمائید تا به این موضوع پی ببرید.

در ایمیل های نوشته شده توسط افراد حرفه ای و خبره حتی اگر آنها لیست خود را به منظور تبلیغات تهیه کرده باشند باز هم از ارسال ایمیل تبلیغاتی خودداری می کنند و سعی می کنند از ایمیل مارکتینگ به عنوان مکمل سایر روشهای جذب مشتری استفاده کنند. به عنوان مثال اگر آنها دارای فعالیتی در زمینه بهینه سازی سایت هستند از طریق ایمیل مخاطبان خود را دعوت می کنند که مقالات و یا ویدئوهای آموزشی آنها را ببینند و پس از آنکه مخاطب خود را با اهمیت و ضرورت بهینه سازی آشنا میکنند آن زمان به مخاطب پیشنهاد می دهند که در صورت داشتن کسب و کار و فعالیت اینترنتی می توانند از خدمات آن شرکت در این زمینه بهره ببرند.

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.