گوگل وبمستر تولز

گوگل وبمستر تولز و چگونگی اضافه نمودن سایت وردپرسی

یکی از مهم ترین مراحل در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو افزودن سایت به گوگل وبمستر تولز میباشد. این ابزار یکی از ابزار های مفید برای وبمستران میباشد که در این مقاله با نحوه  افزودن سایت به این ابزار گوگل آشنا میشوید.

وبمستر تولز گوگل

گوگل وبمستر تولز چیست ؟

ابزار وبمستر گوگل مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل است که به مدیران سایتها این امکان را میدهد تا نحوه نمایش سایت خود در موتورهای جستجو را مشاهده کنند.همچنین برای نمایش هر صفحه میتوانید از گزارشها و داده ها استفاده کنید.به شما پرس و جو و تعداد کلیک بر روی هر صفحه را نمایش میدهد. این اطلاعات به بهبود مقالات قدیمی و جدید و نیز استراتژی شما در نوشتن مقالات قطعا  کمک بزرگی خواهد کرد. همچنین این ابزار به شما نقشه سایت XML را ارائه میدهید. URL را حذف میکند و به گوگل برای نمایش محتوای مهم کمک میکند. همچنین به شما در صورت بروز مشکل برای پیمایش و ایندکس کردن صفحات اخطار و …  اطلاع میدهد.

ابزار وبمستران در اینترنت بسیار زیاد میباشد که ما صرفا در این مقاله قصد معرفی این ابزار را داشته و آموزش استفاده از آن در اینترنت در بسیاری از سایتها موجود میباشد.به تازگی تغییرات زیادی در این ابزار صورت گرفته که قصد داریم در یک مقاله کامل به آموزش این ابزار رایگان بپردازیم .

ابزار گوگل وبمستر

نحوه اضافه نمودن سایت به گوگل وبمستر تولز

ابتدا به آدرس Google Webmaster tools website مراجعه کنید و با اکانت گوگل خود وارد شوید. پس از آن URL وبسایت خود را وارد کنید و دکمه افزودن وبسایت جدید را فشار دهید.در قسمت بعد فایل HTML وبسایت خود را بارگذاری میکنید.برای بارگذاری مستقیم در root  از FTP  استفاده کنید و یا با کلیک بر روی متد Alternate متاتگ های مورد استفاده در وبسایت خود را دریافت کنید.

برای راحت افزودن متاتگ ها از پلاگین Insert Headers and Footers استفاده کنید.و خط متاتگ که توسط ابزار مانند نمونه زیر ارائه میشود را کپی کنید.

<meta name="google-site-verification" content="VerificationKeyCode" />

سپس به Settings » Insert Headers and Footers مراجعه کنید و خط را در فیلد هدر کپی کنید. تغییرات را ذخیره کنید و به گوگل وبمستر تولز  بازگردید و بر دکمه تایید سایت کلیک کنید.

اگر شما از پلاگین WordPress SEO استفاده میکنید ، شما میتوانید کلید تاییدیه را کپی کنید و در پلاگین قرار دهید. تغییرات را ذخیره کنید و به ابزار وبمستر گوگل  برای تایید سایت بازگردید.

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.