راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی و چگونگی راه اندازی این نوع کسب و کار

کسب و کار اینترنتی مدلهای مختلفی دارد از فروش محصول در بستر اینترنت گرفته تا دادن خدمات ، مشاوره و  …  . ما در  این مقاله  قصد  داریم  نحوه  راه  اندازی این نوع کسب و کار که  از نوع فروش محصول در اینترنت است را آموزش دهیم .

اگر شما دانشجو هستید و هنوز برای آینده کاری خود برنامه ریزی نکرده اید و با دیدن شرایط اقتصادی که روزبه روز پیچیده تر و مشکل تر می شود برای داشتن یک شغل ایده آل در آینده دچار استرس شده اید یا یک کارمند که با حقوق پایین مجبور هستید کار کنید تا بتوانید مخارج زندگی را تامین نمایید و  اگر به هر دلیلی مجبور شوید از محل کارتان استعفاء دهید یا در بدترین حالت تعدیل نیرو و یا اخراج شوید دیگر معلوم نیست برای شما کار به آسانی پیدا شود ، این مطلب برای شما نوشته شده تا بتوانید با راه اندازی یک شغل اینترنتی و با کار در منزل که نیاز به اجاره مکان و هزینه اضافی نداشته باشد بتوانید هزینه های زندگی خود و خانواده را تامین نمایید .

افراد کمی پیدا می شوند که حاضر هستند در این شرایط ریسک های مالی انجام بدهند تا شاید پیشرفت کنند. در این میان خیلی از این افراد به کسب و کار اینترنتی علاقه دارند اما نمی دانند که باید از کجا شروع کنند . اگر شما هم از این قشر افراد و شبیه به آن هستید این مقاله را تا انتها بخوانید .

چگونه میتوان کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد؟

نحوه راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بر پایه فروش محصول در اینترنت را در این مطلب بصورت مختصر و مفید به شما خواهیم گفت تا با دانستن آن بتوانید با هزینه مناسب ، یک کسب و کار مناسب برای خودتان راه اندازی کنید .

اگر فکر میکنید امکان راه اندازی یک کسب و کار در اینترنت که بتوانید به عنوان یک شغل بر روی آن حساب باز کنید در ایران وجود ندارد سخت در اشتباه هستید . در همین لحظه تعدادی از ایرانیان هستند که از این راه درآمد بسیار مناسبی دارند . این مطلب را در خیلی از سایت و انجمن ها و در سایت سودآور نوشته ام … دوستان فکر نکنید اگر کسی در اینترنت درآمد بسیار بالایی دارد از روشهای ماورا استفاده میکند و این روشها در دسترس ما نیست و ما نمیتوانیم از آن استفاده کنیم … افراد موفق دقیقا از همین ابزاری که در اختیار ما نیز هست استفاده میکنند اما به شکل حرفه ای و اصولی آن . اگر کسی در کسب و کار اینترنتی توانسته درآمد بیشتری از ما داشته باشد قطعا آن شخص چیز بیشتری از ما میداند که ما نمیدانیم .

من به این جمله اعتقاد دارم که کسب درآمد از اینترنت راه داره نه راز . به خاطر همین اسم یکی از بسته های آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی که نوشته خودم هست و قبلا در سایت سودآور عرضه میشد را راه عملی کسب درآمد از اینترنت گذاشته بودم  .

صرف‌نظر از نوع فعالیت و حوزه‌ای که قصد وارد شدن به آن را دارید، نگاهی به عملکرد کارآفرین های موفق اینترنتی نشان می‌دهد همه آن‌ها مسیری شبیه به هم را طی کرده‌اند. اگر بخواهیم این مسیر مشترک را در قالب یک دستورالعمل یا فرمولی ساده تدوین کنیم، نکات زیر مهم‌ترین مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار موفق در اینترنت برای تبدیل شدن به یک کارآفرین در بستر اینترنت میباشد .

کسب و کار اینترنتی

پیدا کردن نیاز افراد در اینترنت

در ابتدا بنشینید و فکر کنید که در حال حاضر کسانی که در اینترنت هستند به چه چیزی نیاز دارند . یعنی با چه محصولی میتوان نیاز آنها را حل کرد .

طراحی یک سایت عالی برای کسب و کار اینترنتی

بایستی یک سایت قدرتمند از هر نظر طراحی کنید .

برنامه ریزی صحیح

برای بازاریابی محصولی که تولید میکنید و تبلیغ و فروش آن برنامه ریزی درست انجام دهید.

ارتباط با مراجعه کنندگان و مشتریان

بایستی بتوانید راهی برای ارتباط با مراجعه کنندگان و اعضاء سایت خود داشته باشید .

افزایش ترافیک برای سایت

راهی برای افزایش ترافیک وبسایت خودتان از موتورهای جستجو پیدا کنید . این راه قطعا رابطه مستقیم با بهینه سازی سایت شما یا همان سئو  وب سایت شما دارد .

برند سازی

به فکر برند سازی و کسب شهرت برای محصولات باشید . یعنی بتوانید محصول خود را طوری معرفی کنید که در ذهن ها بماند .

یک نکته مهم و ضروری در راه اندازی کسب و کار اینترنتی این است که بخش کوچکی از بازار را هدف قرار دهید و فقط بر یک حوزه تمرکز کنید. برای مثال راه اندازی یک سایت فروش فیلم یا سایت فروش محصولات دیجیتالی و از این قبیل موارد …

پیشنهاد ویژه سایت سودآور به دوستداران کسب و کارهای اینترنتی

هدف گیری بخش کوچکی از بازار

اگر شما بازار هدف کوچکتری را مد نظر داشته باشید قطعا میتوانید بر روی همان تمرکز کنید و سود بالاتری از فروش برای شما خواهد داشت .

در گام دوم نوشتیم باید یک سایت طراحی کنید . برای این منظور بایستی یک نام مناسب برای دامین خود در نظر بگیرید و همچنین از یک هاست مناسب برای سایت خود استفاده کنید . این را همیشه در نظر داشته باشید در خرید هاست دست و دل باز باشید . در خرید هاست حتما کیفیت را در نظر داشته باشید نه قیمت .

بعد از انتخاب نام دامنه و خرید هاست به دنبال یک سایت ساز خوب باشید . من به شما وردپرس را پیشنهاد میکنم .شما میتوانید با تحقیقات بیشتر گزینه مناسب خود را پیدا کنید . لازم به ذکر است در سایت سودآور بسته آموزش طراحی سایت با وردپرس بدون کدنویسی برای یادگیری طراحی سایت بمنظور راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی اصولی موجود است .

برای اینکه سایت خود را به سیستم پرداخت آنلاین تجهیز کنید میتوانید با یک بانک قرارداد ببندید یا سایتهای معتبر که بصورت واسطه عمل میکنند مانند آرین پال یا زرین پال و … را انتخاب کنید .

بعد از راه اندازی سیستم آنلاین سایت اگر محصول شما فیزیکی باشد نوبت به بستن قرارداد با پست میرسد . شما باید بتوانید محصولات غیر دانلودی را بصورت پستی برای کلیه خریداران خود در هر کجای ایران که باشند ارسال نمایید . برای این کار نمیتوانید مستقیم با پست قرارداد ببندید. شرکت پست ، شرکتهایی را به عنوان واسطه قرار داده است تا بتوانید با آنها قرارداد ببندید. برخی از سایتهای واسطه عبارتند از : پارس پیک ، فروتل ، ایران مارکت سنتر و …

بعد از انجام این مراحل شما جایی برای معرفی محصولات خود دارید که همان سایت شماست . سیستمی برای آن در نظر گرفته اید که مشتری میتواند با پرداخت هزینه محصول بعد از مدتی محصول را توسط پست تحویل بگیرد . با یک نگاه و به قول معروف دو دو تا متوجه میشویم پایه اصلی کسب و کار اینترنتی ما آماده است غیر از مشتری … همانطور که قبلا هم گفتم بایستی سیستمی هوشمند پیاده کنید که مشتریان را به سایت خود روانه کنید . برای این کار بایستی برای محصولات خود بازاریابی کنید . مقالات مفید هم جهت با موضوع محصولات و بازار هدف خود بنویسید تا مشتریان از طریق موتورهای جستجوگر وارد سایت شما شوند . این را به یاد داشته باشید هر ماه بخشی از درآمد خود را برای هزینه های بازاریابی و تبلیغات در نظر بگیرید . ذکر این نکته مهم ضروری است شما برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی باید هزینه کنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.