فرمول راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی را با نگاهی دقیق به یک فرمول ساده راه اندازی کنیم

اکثر افرادی که روزانه در اینترنت وقت خودشون رو سپری میکنند و چندین ساعت برای خوندن مطالب در اینترنت جستجو میکنند بعد از گذشت مدتی به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند و مطالب پراکنده ای را از سایتهای مختلف برداشته و برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی مطالعه میکنند و در بیشتر مواقع به نتیجه ای نمیرسند و فقط زمان خودشان رو هدر داده و از این کار دست میکشند. اگر بخواهیم علت آن را پیدا کنیم به این دلیل است که مطالب موجود در اینترنت پیوستگی مناسب رو نداشته و هر بار افراد با مطالب جدید و موضوع جدید و روش جدید روبرو میشوند که هر کدام بالا و پایین های خودش رو دارد .

کسب و کار اینترنتی

علت اینکه اغلب افراد در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی مشکل دارند و در ۹۵درصد موارد راه اندازی این نوع کسب و کار با شکست مواجه میشود به دلیل نداشتن اطلاعات درست و کافی از این نوع کسب و کار و نحوه راه اندازی آن هست . هر نوع کسب و کاری چه مجازی باشه و چه سنتی برای راه اندازی نیاز به فرمول دارد . به اعتقاد من در راه اندازی هر کسب و کاری اگر فرمول اون رو بدونید و درست و با برنامه جلو برید قطعا موفق میشید . دوستان این رو بدونید هیچ کسب و کاری راز نداره … فقط  راه داره . باید راه اون رو بدونید و اونوقت است که موفق میشید .

کسب درآمد از اینترنت

قصد دارم در این مقاله فرمول یا همون راه و روش صحیح راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق رو که خیلی هم ساده است و میشه در چند خط خلاصه کرد به شما بگم . برای اینکه شما بتونید یک کسب و کار اینترنتی موفقی رو پیاده سازی کنید بایستی ابتدا ایده مناسبی برای کار خودتون داشته باشید . برای مثال من اگر قصد داشته باشم خدمات آنلاینی از طریق اینترنت ارائه بدم بایستی ابتدا خودم با اون خدمات آشنایی داشته باشم تا بتونم از اون کسب درآمد کنم . پس ایده ای که قصد پیاده سازی اون در فضای اینترنت رو دارید بایستی مطابق با تخصص شما باشه در پادکست صوتی که در اینجا ارائه میکنم به موضوع تخصص کلید راه اندازی کسب و کار اینترنتی پرداخته ایم .

همچنین بایستی از اون حوزه فعالیت که مطابق با ایده شماست اطلاعات لازم رو کسب کنید . نمونه های مشابه را ببینید و به بررسی رقبای آن حوزه بپردازید . بازار نیاز و فروش محصولات آن حوزه را نیز بسنجید .

در مرحله دوم شما بایستی بتونید اون تخصص یا محصول رو با یک روش خاص به نیازمندان اون تخصص یا محصول ارائه کنید .  اگر شما نتونید نیازمندان بازار خودتون رو پیدا کنید تا بتونید به اونها خدمت خودتون رو ارائه کنید مثل یک فروشگاه پر از اجناس شبیه است که در یک محل خلوت و بدون مشتری قرار گرفته که قطعا سودی هم ندارد . برای اینکه بتونید مخاطبان بازار هدف خودتون رو پیدا کنید بایستی بازاریابی انجام بدید . بازاریابی یعنی پیدا کردن مخاطبانی که حاضرند برای تخصص یا محصول شما هزینه کنند .

درآمد اینترنتی

مبحث بازاریابی یک مبحث جامعی هست که شما بایستی با یادگیری مطالب اون به یک بازاریاب حرفه ای تبدیل بشید . بعد از اینکه کسب و کار اینترنتی شما راه اندازی بشه بایستی روزانه حداقل یک ساعت برای بازاریابی زمان در نظر بگیرید . اگر کسب و کاری راه اندازی بشه و برای بازاریابی زمانی در نظر گرفته نشود قطعا اون کسب و کار با مشکل جدی رو به رو خواهد شد .

پس شما در اینجا نیاز دارید بازاریابی رو یاد بگیرید . بدون داشتن تخصص در زمینه بازاریابی اینترتی نمیتونید موفق بشید . در این قسمت بصورت خلاصه و در چند خط برای شما گفته های بالا رو خلاصه میکنم .

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما ابتدا باید یک ایده مناسب که بازار هدف مناسبی هم داشته باشه برای خودتون پیدا کنید . فراموش نکنید ایده بایستی مطابق با تخصص شما باشه . در مرحله بعد بایستی بتونید اون ایده رو پیاده سازی کنید . در ۹۰ درصد موارد نیاز به یک سایت مناسب دارید . شما بایستی یا خودتان طراحی سایت رو بلد باشید یا به شخصی بدهید تا اون رو برای شما پیاده سازی کند . در ادامه بایستی بتونید بازاریابی درستی برای خدمات یا محصولات خودتون انجام بدید تا مشتری پیدا کنید و کسب درآمد مناسبی داشته باشید . 

 راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق = بازاریابی+ پیاده سازی+ ایده + تخصص

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

مرتب سازی دیدگاه ها

  Mehdi
  2018-03-12
  14:39
  دیدگاه :

  ممنونم
  بسیار مفید بود هم این مطلب و هم باقی مقاله ها

   سودآور
   2018-03-12
   23:45
   دیدگاه :

   موفق باشید

   سودآور
   2018-10-19
   16:31
   دیدگاه :

   ممنون از شما دوست عزیز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.