بهترین هاست ایران

بهترین هاست ایران – معرفی ۱۲ شرکت برتر ارائه دهنده هاست

انتخاب بهترین هاست و نام دامنه مناسب برای یک سایت که بتوان با آن به کسب و کار اینترنتی پرداخت اهمیت بسیار زیادی دارد. این موضوع در ابتدای کار فکر بسیاری از وبمستران را  به خود مشغول کرده است و در اصل نیز این دغدغه فکری باید وجود داشته باشد زیرا بایستی فضای میزبانی کسب و کار خود را بر روی مکانی قرار دهیم که از ارائه‌دهندگان معتبر خریداری شود و ازنظر کیفیت، پشتیبانی ، سرعت، پایداری و امنیت تضمین‌شده باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۱۲ هاست برتر که از هر نظر جزء بهترین هاست های ایران هستند بپردازیم.

قبل از هر چیز به بررسی ویژگی‌های یک هاست خوب خواهیم پرداخت و در ادامه ۱۲ هاست برتر و بهترین ارائه‌دهندگان هاست در ایران را به شما معرفی خواهیم کرد و از نقاط قوت و ضعف آن‌ها برای شما خواهیم نوشت.

شاید این سؤال برای شما پیش‌آمده باشد که چرا معمولاً اکثر قریب به سایت‌ها نسبت به معرفی ۱۰ هاست برتر می‌پردازند. دلیل آن این است که سایت معتبر webhosting.info در رتبه‌بندی همیشه نام ۱۰ هاست برتر یک کشور را نشان می‌دهد. البته این رتبه‌بندی بر اساس تعداد دامنه‌ای است که توسط آن هاستینگ ثبت‌شده است ولی ما در این مقاله به‌صورت تخصصی شرکت‌های ارائه‌دهنده هاست در ایران را بررسی و با توجه به تعداد بالای بهترین هاست ها که در ایران وجود دارد تصمیم گرفتیم نسبت به معرفی ۱۲ هاست برتر بپردازیم. شما بر اساس مزایا و معایبی که در اینجا اعلام خواهد شد می‌توانید بهترین شرکت ارائه‌دهنده هاست ایران را برای سایت خود انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

ویژگی‌هایی که بهترین هاست بایستی آن را داشته باشد

ویژگی های یک هاست خوب

 

۱۴ موردی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنم امکانات و قابلیت‌هایی است که یک هاست خوب و مناسب بایستی از آن برخوردار باشد تا بتوان نام یک هاست خوب را بر روی آن گذاشت.

 

۱- فضای میزبانی مناسب

در ابتدا و قبل از هر چیز بایستی برای راه‌اندازی کسب و کار خود بر اساس نیازی که دارید فضای مناسب آن را خریداری کنید. فضای هاست مقدار فضایی است که شرکت هاستینگ بر اساس درخواستی که شما دارید در اختیار شما برای مدت مشخص قرار می‌دهد. قطعاً هر چه فضایی که شما خریداری می‌کنید بیشتر باشد هزینه بیشتری نیز بایستی پرداخت کنید.

هاست های مناسب و خوب معمولاً بر اساس پلن هایی که بابت خرید به مشتری پیشنهاد می دهند به‌صورت پلکانی و با شیبی مناسب این قیمت‌ها را در نظر میگیرند و تنوع زیادی در انتخاب فضا به مشتری می‌دهند. پس این گزینه را در انتخاب یک هاست برتر مدنظر داشته باشید.

 

۲- پهنای باند مناسب

پهنای باند یکی دیگر از مواردی است که بایستی در هنگام خرید به آن توجه کافی داشته باشید. معمولاً پهنای باند برای یک سایت بر اساس ماه محاسبه می‌شود و مقدار ترافیک مصرفی سایت است که با بازدید و یا دانلود کاربران از سایت شما در طول ماه از مقدار آن کسر می‌گردد. اگر فکر می‌کنید در آینده‌ای نزدیک ترافیک بالایی به سایت شما وارد می‌شود بایستی در همین ابتدا به این موردتوجه بیشتری داشته باشید و در انتخاب هاست دقت کافی را داشته باشید تا هاستینگ موردنظر قابلیت ارائه پهنای باند مناسب برای سایت شما را داشته باشد.

 

۳- کنترل پنل مدیریت مناسب

کنترل پنل هاست یک رابط مبتنی بر وب است که امکان مدیریت هاست در نظر گرفته شده را به مدیر وب سایت می‌دهد. شما توسط این پنل می‌توانید حساب های ایمیل، حساب های FTP، مدیریت فایل، زیر دامنه ها، مدیریت فضای دیسک، نظارت بر پهنای باند، پشتیبان گیری و… را مدیریت کنید.

 

۴- قابلیت اضافه کردن دامنه دیگر به هاست

توسط این قابلیت که به آن اد آن دامین نیز میگویند شما این امکان را خواهید داشت که دامنه کاملا جدا و کاربردی دیگر بر روی هاست خود ایجاد کنید . یعنی یک سایت مجزای دیگر بر روی هاستی که آن را بعنوان بهترین هاست خریداری کردید راه‌اندازی نمایید.

 

۵- داشتن قابلیت پارک دامین

یعنی دامنه هایی که به یک دامنه اصلی اشاره می‌کنند و محتوای همه دامنه های پارک شده با دامنه اصلی که دامنه ها پارک شده به آن اشاره می‌کنند، یکسان است. در این حالت این امکان برای شما وجود خواهد داشت که دامنه های دیگری را نیز به سایت اصلی خود متصل کنید تا کاربران با وارد کردن آن دامنه ها وارد سایت اصلی شما شوند.

البته با توجه به اینکه این عمل امکان بوجود آوردن مشکلات سئو برای سایت دارد توصیه نمیشود. زیرا شما باید مهارت لازم از جمله ریدایرکت ۳۰۱ تمام پارک دامین ها به دامنه اصلی را داشته باشید که اگر این موضوع رعایت نشود ضربه سنگینی به سئو سایت شما خواهد خورد.

 

۶- ساب دامین

ساب دامین یا زیر دامنه به نامی که قبل از نام دامنه اصلی نوشته می شود و بخش های مختلفی مانند وبلاگ و فروشگاه و … را از صفحه اصلی سایت ما جدا می کند گفته می‌شود. برای نمونه دامنه اصلی ما کهsodavar.com  است میتواند زیر دامنه‌ای  به اسم Shop.Sodavar.com  نیز داشته باشد که قسمت فروشگاهی سایت ما در نظر گرفته شود.

 

۷- در دسترس بودن همیشگی یکی از نشانه های بهترین هاست

آپ تایم بالای هاست

یک سرویس هاست مناسب باید قابلیت این را داشته باشد که ۱۰۰ درصد زمان در دسترس و بالا باشد. ولی به دلیل برخی از مشکلات فنی ۹۹٫۹ درصد نیز قابل قبول است . البته در حال حاضر اکثر سرویس دهنده های هاست مدعی این موضوع هستند که همیشه و در ۹۹٫۹ درصد بالا یا آپتایم هستند که بایستی در عمل این موضوع اثبات شود.

 

۸- پشتیبان گیری روزانه

بهترین هاست بایستی قابلیت این را داشته باشد که به‌صورت روزانه از اطلاعات سایت ما پشتیبان تهیه نماید. البته این موضوع که خود وبمستران و مدیران سایتها بایستی به‌صورت روزانه این کار را انجام دهند چیزی از مسئولیت هاستینگ کم نمیکند.

 

۹- گواهینامه امنیتی SSL

این گواهینامه مربوط به فعال نمودن پروتکل https  بر روی سایت شماست و در اصل امنیت سایت شما را بالا میبرد. داشتن این گواهینامه بر روی سئو سایت نیز تاثیر مثبت خواهد داشت ضمن اینکه اگر قسمت فروش بر روی سایت خود داشته باشید نیاز است از این طریق نیز امنیت سایت شما تضمین باشد . برخی از شرکتهای هاستینگ گواهینامه امنیتی SSL  رایگان ارائه می‌دهند و با این کار خود را معتبرتر نشان داده و میتواند یکی از گزینه هایی باشد که آن‌ها را در دسته بهترین هاست ها قرار می‌دهد.

 

۱۰- داشتن کیفیت لازم بمنظور استفاده از منابع سیستم

اگر هاستی که خریداری می‌کنید کیفیت لازم را نداشته باشد و عملا بی کیفیت باشد با نصب تعدادی افزونه و امکانات به سایت به مشکل برخواهد خورد و عملا بالا نخواهد آمد. خود من به شخصه در ابتدای کار از هاستی استفاده میکردم که بیشتر مواقع  که به کنترل پنل هاست مراجعه میکردم مشاهده میکردم استفاده از CPU  را تا ۹۹ درصد نشان می‌دهد این در صورتی بود که بازدید زیادی هم سایت در آن زمان نداشت. وقتی به پشتیبانی تیکت ارسال میکردم اعلام میکردند مشکل از افزونه های سایت است که عملا این موضوع صحت نداشت زیرا بعد از انتقال سایت از آن هاستینگ به هاست جدید که جزء بهترین هاست های ایران نیز هست با همان افزونه ها هیچ زمان این مشکل پدیدار نگردید.

 

۱۱- امنیت سرور

امنیت مناسب هاست

شما بایستی سایت خود را بر روی سروری راه‌اندازی کنید که امنیت بالایی داشته باشد. بحث امنیت داشتن خود سایت که توسط مدیر سایت انجام می‌شود خارج از این موضوع میباشد. پس داشتن امنیت یکی دیگر از گزینه هایی است که با دارا بودن آن میتوان نام هاست برتر را بر روی یک شرکت ارائه دهند فضای میزبانی گذاشت.

 

۱۲- داشتن پشتیبانی دائمی در یک هاست برتر

بیشتر شرکتهای ارائه‌دهنده هاست اعلام می‌کنند پشتیبانی ۷ روز هفته و در ۲۴ ساعت شبانه روز را دارند. این موضوع نیز مانند در دسترس بودن هاست در زمان استفاده خودش را نشان خواهد داد. تجربه ای که در این زمینه داشتم این است برخی از هاستینگ ها به این شعار که ۲۴ ساعته پاسخگو هستند عمل نمیکنند. فکر کنید برای سایت شما که روزانه از آن درآمد میلیونی دارید مشکلی پیش‌آمده و پشتیبان هاست شما آن روز را پاسخگو نیست !!! آیا میتوان بر روی چنین هاستی نام هاست برتر را گذاشت؟؟؟

البته تمامی ۱۲ شرکت هاستینگ که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنم قطعاً از این موضوع مستثنی هستند زیرا ماهیت این مقاله این بوده که بهترین هاست ها معرفی شوند و هاستی که پشتیبانی مناسب نداشته باشد از نظر ما نمی تواند جزء بهترین ها قرار گیرد.

 

 13- پایگاه داده یا دیتابیس

یک هاست مناسب بایستی قابلیت این را داشته باشد که بتوان بر روی آن از چندین دیتابیس استفاده کرد. البته این موضوع در اکثر شرکت‌های ارائه‌دهنده هاست جزء مشکلات نیست و امکان استفاده از چندین پایگاه داده در یک زمان وجود دارد.

 

۱۴- توجه به زبان و سیستم مدیریت محتوا در شرکت ارائه‌دهنده هاست برتر

همیشه هاستی را انتخاب کنید که برای زبان و سیستم مدیریت محتوایی سایت شما بهینه شده باشد. برای مثال سیستم مدیریت محتوای وردپرس که با PHP کد نویسی شده  بهتر است از هاست مخصوص وردپرس استفاده کند. درباره علت آن در پایین تر توضیحات کافی داده خواهد شد.

خوب حال که ۱۴ مورد از ویژگی های بهترین هاست ها را برشمردیم فراموش نکنید برای انتخاب یک هاست خوب باید تمامی موارد را متناسب با خواسته و نیاز خود در نظر بگیرید. البته نکات دیگری مثال نسخه PHP ، مدل وب سرور ، نوع هارد هاست و موارد دیگری نیز وجود دارد که اگر ۱۴ مورد بالا رعایت شود نیازی نیست به آن‌ها توجه داشته باشید زیرا هاستینگ هایی که این موارد را رعایت کنند قطعاً از بهترین سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری استفاده خواهند کرد.

 

در هنگام خرید بهترین هاست چه امکاناتی باید مدنظر  قرار گیرد

خوب این موضوع که در هنگام خرید بهترین هاست چه امکاناتی باید در نظر قرار گیرد به سیاست کاری شما و به نوع فعالیتی که قرار است انجام دهید برمیگردد. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم اگر اطلاعات زیادی دارید که بایستی بر روی سایت قرار گیرد بایستی هاست با فضای بالاتر برای کار در نظر گرفته شود. اگر تعداد بازدید شما بالاست و دانلود از سایت شما نیز زیاد است بایستی هاست با پهنای باند ماهیانه بالاتری انتخاب کنید. اگر از سایت های وردپرسی استفاده می‌کنید بهترین گزینه استفاده از هاست مخصوص این سیستم مدیریت محتواست.

 

هاست وردپرسی چیست؟

در بعضی از سایتهای ارائه‌دهنده هاست بعضا مشاهده می‌شود که هاست وردپرسی نیز جزء پلن های آن‌ها قرار دارد . شاید این سؤال برای شما نیز پیش‌آمده باشد که هاست وردپرس چیست. بایستی بدانید با توجه به اینکه سایت هایی که تحت وردپرس طراحی میشوند تعداد درخواست های بیشتری را به سرور ارسال میکند در نتیجه نیاز به منابع بیشتری از سرور دارند تا بتوانند مطابق برنامه کار خود را انجام دهند به همین منظور هاست وردپرسی با منابع سخت افزاری قویتر ایجاد گردیده اند تا این مشکل برطرف و محدودیت هاست های معمولی حذف گردند.

خوب مناسب تر این است که اگر سایت شما با وردپرس طراحی شده از هاست وردپرس استفاده کنید ولی این موضوع دلیل بر این نمی شود که هاست معمولی جوابگوی این سیستم مدیریت محتوا نیست. شما از یک هاست معمولی نیز می‌توانید برای سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

تجربه ای که به شخصه در این زمینه داشتم برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده هاست با کیفیت که در همین مقاله هم به آن‌ها اشاره می‌کنم هاست هایی معمولی به شما تحویل می‌دهند که از بعضی از سایتهای ارائه دهند هاست وردپرسی که تبلیغات زیادی هم دارند بهتر خواهد بود و سایت شما سرعت بیشتری در بارگذاری خواهند داشت.

 

هاست ایرانی بخریم یا هاست خارجی

هاست ابرانی یا خارجی

شاید این سوال خیلی از دوستان باشد که هاست ایرانی برای خرید بهتر است یا هاست خارجی. اگر از نظر قیمت بخواهیم موضوع را بررسی کنیم باید بدانید در گذشته ای نه چندان دور قیمت هاست داخلی به مراتب بالاتر از هاست خارجی بود ولی امروز با توجه به افزایش قیمت دلار فرق چندانی از نظر قیمت بین این دو هاست وجود ندارد و در بعضی از شرکت های ارائه دهنده هاست قیمت هاست ایرانی به مراتب ارزان تر است. پس تا اینجای کار برای انتخاب بهترین هاست فرق چندانی وجود ندارد.

نکته دوم پایداری هاست است که با توجه به زیرساخت های درست و مناسب سرویس های ارائه دهنده هاست که در این مقاله بعنوان بهترین ارائه دهندگان هاست ایران معرفی میشوند فرق چندانی با سرویس های خارجی نداشته و تنها نکته ای که وجود دارد این است که ساختار شبکه ای داخل هاست های ایران به شکلی است که در بعضی مواقع ارتباط آن با شبکه جهانی اینترنت خارج از کشور قطع میشه و فقط از طریق اینترانت در دسترس قرار میگیره و ممکنه در آن زمان ها گوگل و سایر موتور های جستجو نتوانند از خارج کشور وارد سایت شما شوند ، ( مانند زمانی که اینترنت در حدود ۱۰ روز در ایران قطع شد ) همچنین باتوجه به این که بیشتر سرورهای گوگل تو کشور های اروپایی هستش و هاست های ایران داخل کشور ایران میزبانی میشه معمولا سرعت برقراری ارتباط گوگل با سایت های ایرانی به دلیل مسافت خیلی زیادی که اطلاعات باید ردو بدل شوند یه مقداری پایین تر هست که این موضوع هم نمیتونه مسئله خیلی جدی باشه .

نکته آخر که به نظر من میتونه اهمیت داشته باشه این است که اگر مطلب شما فارسی است و بیشتر برای هموطنان داخل کشور مطلب مینویسید با توجه به اینکه مخاطب شما و سرور سایت شما در یک محل و به هم نزدیک هستند سرعت بارگذاری سایت شما برای مخاطبین بیشتر خواهد بود که این نکته تا حدودی میتواند بر روی سئو سایت تاثیر مثبت داشته باشد.

بیشتر بخوانید : قیمت‌هاست جهت میزبانی وب چگونه محاسبه می‌شود

معرفی ۱۲ شرکت برتر ارائه دهنده هاست ایران در سال ۹۹

حال که با ویژگی ها و امکانات و قیمت بهترین هاست آشنا شدید لازم است به معرفی ۱۲ شرکت فعال و معتبر که در ایران جزء بهترین هاست ها هستند بپردازیم. همانطور که میدانید در ایران شرکت‌های به نام زیادی هستند که این خدمات را ارائه می‌دهند و رقابت شدید نیز در این زمینه بین این شرکتها وجود دارد.

ما در حد توان خود سعی کردیم آنهایی که امتحان خودشان را پس داده اند و خود ما از امکانات آن‌ها تا حدودی استفاده کردیم را خدمت شما معرفی کنیم. نکته دیگری که وجود دارد این است که در لیست بندی ما گزینه معرفی شده اول نمیتواند بر ۱۲ شرکت دیگر ارجعیت داشته باشد. شما بایستی بر اساس نقاط قوت و ضعفی که اشاره می‌کنیم و بر اساس نیاز خود بهترین هاست را برای میزبانی وب سایت خود انتخاب کنید.

 

ایران سرور

ایران سرور

فعالیت ایران سرور از سال ۱۳۸۱ آغاز شده و در این لحظه که این مقاله را مینویسم حدود ۱۸ سال از شروع به کار این سایت که خدمات میزبانی وب ارائه می‌دهد گذشته و قطعاً تجربه بسیار زیادی در این زمینه دارد. دفتر اصلی این شرکت در مشهد مقدس است. ایران سرور با وجود متخصصان فنی و امنیت برای نگهداری و بررسی مداوم سرورها، فضایی مطمئن را برای انجام تجارت الکترونیک بیش از ۷۰۰۰۰ مشتری ایجاد کرده است.

ایران سرور از سال ۱۳۸۱ در دسته خدمات میزبانی وب جزء  ۳ سرویس دهنده برتر ایران قرار گرفته و این موضوع یکی از افتخارات این شرکت به حساب می آید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید ایران سرور میزبانی برخی سرویس‌های سایت‌های بزرگ نظیر هاست سایت دیجی کالا، کافه بازار، دیوار، شیپور، علی بابا و … را بعهده دارد. ما نیز برای میزبانی سایت گوگلز از هاست وردپرس ایران سرور استفاده می‌کنیم.

این شرکت انواع مختلفی از هاست را ارائه می‌کند که شامل هاست ابری، هاست وردپرس، هاست پر بازدید، هاست میزبانی ایمیل هستند. همین موضوع باعث خواهد شد که انعطاف بالایی در خرید هاست مطابق با نیاز خود داشته باشید و از بهترین منابع استفاده کنید و به همین دلایل که به آن اشاره شد ما نام ایران سرور را جزء ۱۰ هاست برتر ایران قرار دادیم.

نقاط قوت ایران سرور

 • ارائه هاست مخصوص وردپرس
 • ارائه هاست ابری ایران و خارج ( کلود ایران ، کلود خارج )
 • هاست دانلود با سرعت
 • ارائه سرویس‌های امنیتیSSL و دارا بودن قوی ترین تنظیمات امنیتی چند لایه
 • پشتیبانی سریع و عالی در هر ساعت از شبانه روز ( ۲۴/۷/۳۶۵ کامل )
 • تضمین آپتایم +۹۹.۹%
 • گارانتی بازگشت وجه

معایب ایران سرور

بی تعارف قیمت سرویس‌های ایران سرور نسبتاً بالاست اما اگر این قیمت گذاری را با کیفیت خدمات بررسی کنید نمی‌توان این مورد را جزو معایب آن به شمار آورد.

مشاهده سرویس های ایران سرور

 

میهن وب هاست

میهن وب هاست

شرکت ارتباطات نت میهن ( میهن وب هاست) نیز یکی از فعالان حوزه هاستینگ در کشور است که در استان گیلان و شهر رشت قرار دارد. این شرکت نیز یکی از شرکت‌های است که بهترین هاست ها را ارائه می‌دهد. این شرکت نماینده رسمی Ripe  در ایران و همچنین کارگزار رسمی ایرانیک نیز میباشد. میهن وب هاست یکی از باکیفیت ترین هاست های ارزان قیمت در ایران است که در کنار قیمت نسبتا ارزان ، کیفیت بسیار مناسبی را ارائه می‌دهد. رتبه الکسای جهانی این سایت در حال حاضر ۲۴۷۵ و در ایران ۹۲ است.

میهن وب هاست ارائه‌دهنده هاست برتر و با کیفیت از ایران و آلمان است. تجربه‌ شخصی من در استفاده از سرویس‌های این شرکت قابل قبول بوده است. پشتیبانی میهن وب هاست بسیار قوی و دقیق است. به عبارتی معمولاً بین یک ربع تا نیم ساعت به تیکت پاسخ می‌دهند. لازم به ذکر است سایت سودآور بر روی سرورهای میهن وب هاست قرار دارد.

نقاط قوت میهن وب هاست

 • قیمت مناسب سرویس ها همراه با کیفیت مناسب
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام طول هفته
 • ارائه SSL  رایگان و پولی
 • ارائه سرور مجازی و اختصاصی با هزینه مناسب
 • سیستم آنتی تحریم روی هاست ایران
 • ارائه هاست مجازی و اختصاصی مدیریت شده
 • هاست مخصوص لاراول
 • ارائه هاست پربازدید ویژه
 • امکان نصب اسکریپت های نال و کرک شده روی هاست ایران
 • آپتایم بسیار بالا در حدود ۹۹٫۹

معایب میهن وب هاست

در بیشتر مقالاتی که در خصوص معایب میهن وب هاست در اینترنت وجود دارد بیشتر آن‌ها ارائه فضای کم میزبانی و همچنین پهنای باند محدود را جزء معایب این سایت اعلام کرده اند که بایستی توسط این مطلب اعلام کنم این موضوع مربوط به قبل بوده و در حال حاضر میهن وب هاست محدودیت فضا و پهنای باند ندارد. و خود ما که از خدمات این سایت استفاده می‌کنیم تاکنون مشکلی با این هاست نداشتم و به نظر ما جزء بهترین هاست های ایران از نظر کیفیت و ارائه خدمات است.

مشاهده سرویس های میهن وب هاست

 

هاست برتر نت افراز

نت افراز

شرکت نت افراز دارای ۱۲ سال سابقه در ارایه سرویس های میزبانی وب میباشد که بعد از چندین سال فعالیت از سال ۱۳۹۰ به‌صورت رسمی و قانونی به ثبت رسید است. نت افراز با توجه به متنوع بودن سرویس های ارائه شده که به‌صورت اقتصادی، استاندارد،حرفه ای و دانلودی میباشد مناسب برای هر فرد با هر توان مالی است. سرویس های هاست برتر که نت افراز ارائه می‌دهد بر روی سرورهای ایران و فرانسه میباشد.

لازم به ذکر است شرکت نت افراز جزو ۱۰ هاست برتر ایران به لحاظ میزبانی تعداد دامین های بین المللی می باشد. اگر شما نیاز به هاست دانلودی دارید دیگر نیاز نیست به دنبال این نوع هاست بگردید زیرا سرویس های مخصوص دانلود با حجم بالای نت افراز  که در این لحظه ۱۵۰ گیگابایت است میتوانند مناسب کار شما باشند.

نقاط قوت نت افراز

 • پشتیبانی قدرتمند
 • سرور های قدرتمند
 • مانیتورینگ ۲۴ ساعته سرورها
 • سرویس سریع، عدم قطعی و آپتایم بالای ۹۹
 • ارایه سرویس پایدار، عدم امکان تحریم
 • امنیت بسیار بالای سرویس ها
 • نسخه پشتیبان هفتگی و روزانه
 • نصب برنامه های رایگان فارسی در صورت درخواست مشتری
 • تضمین بازگشت وجه “بدون شرایط” در هفته اول
 • گواهی SSL   رایگان

معایب نت افراز

 • بکاپ گیری هفتگی از اطلاعات سایت ( روزانه فقط از دیتابیس )
 • عدم ارائه کنترل پنل سی پنل

مشاهده سرویس های نت افراز

 

هاست ایران

هاست ایران

قطعاً سایت هاست ایران جزء شناخته شده ترین و از قدیمی ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده هاست در ایران است که بیشتر تمرکز خود را روی ارائه هاست با سرور ایران قرار داده و میزبان سایت های بزرگی همچون آپارات ، میهن بلاگ ، پی سی دانلود میباشد.

قبلا گفته میشد اگر نیاز به هاست خارج از ایران دارید این شرکت مناسب شما نمیباشد ولی در بررسی که انجام دادم این سایت در حال حاضر جهت هاست لینوکس ویژه از شبکه ای خارج از هاست ایران  و در کشور انگلستان میزبانی می کند.

خدمات میزبانی این شرکت شامل هاست لینوکس معمولی ، هاست لینوکس ویژه ، سرور اختصاصی و مجازی ، میزبانی فایل و پلن هایی برای سرویس ایمیل تراکنشی است . این شرکت هاستینگ در این لحظه که این مقاله نوشته می‌شود ۶۱۴۷۸ مشتری دارد.

خود ما از خدمات این شرکت استفاده نکردیم ولی با این تعداد مشتری قطعاً کیفیتی مناسبی دارد. زیرا اگر کیفیت نباشد مشتری از خدمات استقبال نمیکند. پس میتوان این سایت را با توجه به سابقه و تعداد مشتری جزء بهترین هاست های ایران دانست.

نقاط قوت هاست ایران

 • ارائه هاست ایران مناسب سایت‌های پربازدید
 • تنوع در خدمات و پلن ها
 • پشتیبانی و نظم مناسب
 • دارا بودن تیمی از متخصصان

معایب هاست ایران

 • قیمت بالای سرویس
 • گرفتن پشتیبان از سایت به‌صورت هفتگی
 • نداشتن تنوع در هاست خارجی ( فقط انگلیس آن هم در هاست ویژه لینوکس)
 • نداشتن گواهی SSL  رایگان

 

هاست میزبان فا

میزبان فا

سایت میزبان فا طبق بررسی که از سایت آرشیو داشتم از اواخر سال ۲۰۱۵ استارت زده شده و به همین دلیل سایت جوانی است . این سایت در عین جوان بودند توانسته در این بازار پرهیاهو کار را تا حدودی به دست گرفته و جزء بهترین هاست های ایران باشد.

بازاریابی محتوایی این سایت فوق لعاده حرفه ای و با برنامه انجام شده است. کافی است یک سری از کلمات کلیدی پربازدید و مرتبط با این نوع کسب و کار را جستجو کنید تا ببینید این سایت در نتایج جستجو قرار میگیرد.

یکی از دلایل محبوبیت این سایت را میتوان خدمات هاست وردپرس دانست که بسیار با کیفیت است. این سایت میزبان بسیاری از سایت های وردپرسی معرف ایران است. طبق گفته خودشان در حال حاضر ۱۰۰۶۰ هاست فعال را پشتیبانی میکنند.این شرکت دارای پلن هایی برای هاست ایران ، هاست وردپرس ، هاست ووکامرس و هاست دانلودی میباشد که کیفیت بسیار مناسبی  دارند .

نقاط قوت میزبان فا

 • ارائه سرویس های هاستینگ با فضا و پهنای باند بسیار بالا و قیمت مقرون به صرفه
 • هفت روز گارانتی بی قید و شرط بازگشت وجه
 • بهره گیری از فایروال های قدرتمند جهت افزایش امنیت
 • مانیتورینگ ۲۴ ساعته سرورها
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • استفاده از سرور های قدرتمند و سخت افزارهای با کیفیت
 • دارای گواهی SSl  رایگان برای تمامی پلن ها

معایب هاست میزبان فا

 • تا حدودی بالا بودن قیمت هاست دانلودی ( البته دلایلی در سایت نوشته بودند که قانع کننده است )

 

هاست نگار

هاست نگار

یکی دیگر از هاستینگ  های خوب ایرانی هاست نگار است. این شرکت فعالیت خودش را از اواخر سال ۲۰۱۱ آغاز کرده و با اینکه مدت زیادی از فعالیتش نگذشته توانسته مشتریان خودش را پیدا کند. بهترین هاست این شرکت از کشورهای ایران ، انگلیس ، فرانسه ، آلمان است و بر روی تمامی سرویس های میزبانی پهنای باند نامحدود ارائه میدهد .

 از دیگر مزایای این شرکت آنتی دیداس سخت افزاری قدرتمند است که امنیت این هاست را بسیار بالا برده است. همچنین این شرکت ۱۰۰ ساعت امکان بازگشت وجه بدون هیچ پرسشی را تضمین کرده است.

نکته دیگری که از ویژگی های منحصر به فرد این هاستینگ به حساب آورده میشود گرفتن فول بکاپ از اطلاعات سایت ها هر ۱۲ ساعت است که در نوع خودش خدمت بسیار بزرگی برای سایت‌هایی که محتوای به روز و مهمی دارند به حساب می آید.

نقاط قوت هاست نگار

 • هاست ابری ویژه
 • حاصل مخصوص وردپرس
 • پهنای باند نامحدود
 • ssl  رایگان
 • قیمت مناسب
 • گارانتی بازگشت وجه
 • پشتیبانی خوب و سریع

این سایت گزینه مناسبی برای خریدارانی است که قصد دارند از یک هاست برتر و باکیفیت و با پهنای باند نامحدود استفاده کنند.

مشاهده سرویس های هاست نگار

 

هاست برتینا

برتینا

این شرکت نیز یکی از شرکتهای قدیمی و به نام در حوزه میزبانی وب بوده و در حدود ۱۶ سال از فعالیت آن میگذرد و بهترین هاست ها و سرویس های با کیفیت و مطلوب را به مشتریانش ارائه میدهد. اگر جزء کسانی هستید که به دنبال سرویس هایی با پهنای باند نامحدود هستید حتما برتینا را  بعنوان یکی از گزینه ها  در نظر داشته باشید.

برتینا هاست لینوکس خود را برای سیستم های مدیریت محتوای وردپرس و جوملا بهینه کرده است. همچنین این شرکت با سیستم دیداس پروتکشن امنیت بالایی را برای وب سایتها فراهم نموده است.

نقاط قوت هاست برتینا

 • ارائه هاست مخصوص وردپرس و جوملا
 • استفاده از دیتاسنترهای داخلی و خارجی
 • آپ تایم بالا ۹۹٫۹ درصد واقعی
 • پشتیبانی بسیار قوی
 • ارائه پهنای باند نامحدود

معایب برتینا

 • نداشتن SSL  رایگان
 • قیمت بالای سرویس ها

مشاهده سرویس های برتینا

 

سون هاست

سون هاست

سون هاست با بیش از ۱۱ سال سابقه فعالیت یکی از بهترین ارائه دهنده های هاست در ایران است که می توان آن را یکی دیگر از سایت های پیشرو در خدمات میزبانی و از بهترین هاست های ایران دانست. دفتر اصلی این سایت در استان فارس و شهر شیراز میباشد. این سایت ارائه دهنده خدمات میزبانی وب  با ۱۶ کارمند و بیش از ۴۰۰۰ هزار مشتری یکی از برترین هاست های ایران محسوب میشود.

این سایت هاست لینوکس ایران و خارج ( اقتصادی ، حرفه ای و وردپرس )  ، میزبانی فایل و سرور مجازی ایران و خارج و همچنین سروی مجازی حجیم ارائه میدهد. این سایت دارای انجمن گفتگو نیز میباشد که به راحتی میتوانید مشکلات احتمالی خود را در آن مطرح و پاسخ خود را از دیگر متخصصین که عضو این انجمن هستند دریافت نمایید.

یکی از مزایای مهم سون هاست، ارایه بک آپ روزانه می باشد که شما تنها با یک کلیک می توانید پشتیبان مورد نظر را بازیابی کنید.

نقاط قوت سون هاست

 • آپتایم ۹۹٫۹
 • قیمت مناسب سرویس ها و ضمانت بازگشت پول ۳۰ روز
 • تنوع مختلف سرویس ها
 • پشتیبان گیری روزانه
 • گواهی SSL   رایگان
 • پشتیبانی مناسب

معایب سون هاست

 • برای سرویس یکی از مشتریان از سرویس های برتر هاست سون استفاده کردیم و تا این لحظه مشکل خاصی نداشته است . در صورتی که مشکلات احتمالی در آینده وجود داشته باشد در همین بخش ارائه میگردد.

مشاهده پلن های سون هاست

 

سرور پارس

سرور پارس

سرور پارس را نیز می توان در دسته بهترین هاست ایران قرار داد. این سایت با بیش از ۱۵ سال فعالیت یکی از هاستینگ هایی است که هاست وردپرسی آن دارای فضای نامحدود و پهنای باند نامحدود است.

سرویس های هاست این سایت شامل هاست لینوکس که مناسب برای سیستم های مدیریت محتوای جوملا و وردپرس است هاست لینوکس حرفه ای ، هاست پربازدید ، هاست ویندوز ، هاست دانلودی و هاست بکاپ و پشتیبانی میباشد.

همچنین سرور اختصاصی و مجازی نیز توسط این سایت ارائه میگردد. این سایت دارای سرویس های متنوع و با قیمت مناسب و اقتصادی نیز میباشد.

نقاط قوت سرور پارس

 • فضای هاست و پهنای باند نامحدود در هاست مخصوص وردپرس
 • SSL  رایگان
 • تهیه پشتیبان بصورت روزانه
 • تخصیص IP اختصاصی
 • امنیت مناسب بر روی سرویس ها

معایب سرور پارس

 • عدم پشتیبانی از حملات DDOS

مشاهده سرویس های سرور پارس

 

هاست دی ال

هاست دی ال بهترین هاست

هاست دی ال یکی دیگر از بهترین هاست های قدیمی ایران میباشد که به طور رسمی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ آغاز کرده است و سرویس های باکیفیتی نیز دارد. هاست دی ال را میتوان در زمره برترین شرکت های میزبانی ایرانی قرار داد زیرا در حال حاضر بابیش از ۱۰۰ ابر سرور در داخل و خارج کشور یکی از میزبان های  بزرگترین سایت های ‌فارسی زبان است

هاست دی ال با بزرگترین سایتهای دانلود نرم افزار، خبری-تفریحی، آپلود سنتر، شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های آنلاین، بلاگدهی و غیره همکاری مینماید که از مهترین این سایتها میتوان به نمناک ، سافت ۹۸ ،فیس نما ، یاست دی ال ، دانلودها ، رزبلاگ و …  اشاره کرد.

یکی از ایراداتی که به هاست دی ال میتوان گرفت قیمت بسیار بالای سرویس های این سایت است که هر کسی از توان پرداخت هزینه ها برنخواهد آمد. البته استفاده از سرویس های هاست دی ال برای سایت های پربازدید پیشنهاد میشود. این سایت یکی از بهترین ارائه دهنده های هاست ایران و آلمان میباشد.

نقاط قوت هاست دی ال

 • استفاده از سخت افزارهای قدرتمند و تکنولوژیهای مدرن میزبانی سایت
 • ارائه بهترین هاست با منابع اختصاصی
 • pingtime  بسیار مناسب در داخل و خارج کشور
 • پشتیبانی بسیار مناسب. در این خصوص یکی از مشتریان چنین نظری داشت : پشتیبانی سایت، به معنای واقعی ۲۴ ساعته و بدون نقص عمل می کند، تا جایی که در چندین مورد از کیفیت و سرعت پاسخگویی متعجب شدم.

معایب هاست دی ال

 • همانطور که در بالا نیز گفتم قیمت ماهیانه سرویسهای این سایت بسیار بالاست. اگر با این قضیه مشکلی نداشته باشید میتوانید از خدمات این سایت استفاده کنید.

 

هاست برتر وب رمز

وب رمز بهترین هاست ایران

وب رمز  نیز یکی دیگر از ارائه دهندگان هاست در ایران میباشد که دفتر آن در تهران است . این سایت فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ آغازه کرده  و به دلیل قدیمی بودن و ارائه خدمات مطلوب محبوبیت خاصی بین استفاده کنندگان دارد. این هاست برتر جدیداً هاست ابری لینوکس با دیسک NVME مخصوص ایران و آلمان ارائه میدهد که میتواند سرعت بارگذاری سایت را تا حد چشمگیری افزایش داده و باعث سئو بهتر سایت در فاکتور سرعت شود.

یکی از مزایایی که وب رمز نسبت به برخی از سایتهای ارائه دهند هاست دارد ارائه هاست از کشورهای مختلف دنیا با امکانات دلخواه مشتری می باشد. ارائه سرورهای اختصاصی این سایت بیشتر از کشور آلمان است و سرور اختصاصی وب‌رمز در ر معتبرترین مراکز داده ایران و آلمان – اروپا امریکا قرار گرفته است. وب رمز هاست مخصوص وردپرس و هاست پایتون نیز ارائه میدهد که مخصوص کسب و کارهای شخصی و متوسط است.

نقاط قوت هاست وب رمز

 • هاست لینوکس حرفه ای پرسرعت
 • استفاده از سخت افزار قدرتمند
 • استفاده از هارددیسک های پرسرعت SSD NVMe
 • تنوع در ارائه پلن های مختلف هاست
 • ارائه هاست پایتون و وردپرس و مخصوص ایمیل
 • بکاپ گیری منظم از سرورها

معایب وب رمز

 • قیمت بالای سرویس ها

 

هاست فراسو

هاست برتر فراسو

شرکت فراسو سامانه پاسارگاد از میزبان های قدیمی ایرانی هست که سرویس های با کیفیتی ارائه میدهد و دفتر آن در تهران است . این شرکت نسبت به ارائه  هاست لینوکس ایران ، هاست لینوکس حرفه ای ، هاست ویندوز ایران ، هاست دانلود ، میزبانی فضای پشتیبان ، هاست لینوکس CPanel خارج از ایران ، هاست وردپرس ویژه ، هاست سازمانی لینوکس و خدمات میزبانی ایمیل اقدام نموده است.

در خصوص هاست وردپرس این شرکت با بهره گیری از درایوهای ssd برای ذخیره اطلاعات و استفاده از سیستم شتاب دهنده وردپرس و همچنین امکان نصب خودکار و سریع وردپرس در این سرویس انتخابی مناسب برای میزبانی سایت وردپرسی شما خواهد بود. لازم به ذکر است در خرید سالیانه ، دامنه IR رایگان و گواهی SSL  رایگان برای مشتریان در نظر گرفته شده است.

شاید در نگاه اول فکر کنید این شرکت بیشتر بر روی ارائه سرور اختصاصی و مجازی متمرکز است ولی با خرید هاست و مشاهده سرویس های باکیفیتی که این شرکت ارائه میدهد متوجه خواهید شد فراسو یکی از بهترین هاست های ایران است .

نقاط قوت هاست فراسو

 • ارائه هاست وردپرس حرفه ای
 • پشتیبانی بسیار مناسب
 • پلن های خرید هاست با تنوع نسبتا مناسب
 • ارائه هاست لینوکس ویژه
 • ارائه سرورهای اختصاصی و مجازی با کیفیت
 • جلوگیری از حملات وردپرس

معایب هاست فراسو

 • قیمت نسبتا بالای سرویس ها

مشاهده پلن ها و قیمت هاست فراسو

 

نتیجه گیری پایانی :

تمامی ۱۲ شرکت ارائه دهنده هاست که در بالا معرفی شدند جزء بهترین شرکت های ارائه دهنده هاست در ایران و در دسته برترین هاست ها میباشند و با انتخاب هاست از هر کدام میتوانید بدون مشکل سایت و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی نمایید. نکته ای مهم که چندین بار نیز در این مقاله به آن اشاره شد این است که بایستی به بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید و همچنین نیاز خود  را بررسی کرده و یکی از این سرویس ها را برای میزبانی سایت خود انتخاب کنید.

این مطلب هر ماه بازنگری خواهد شد و اگر مشکلاتی بوجود آید اصلاح صورت خواهد گرفت. خوشحال می شویم نظرات خود را در خصوص بهترین هاست و یا سرویسی که در حال حاضر استفاده میکنید برای ما در قسمت دیدگاه ها ارسال تا مطلب شما با دیگر دوستان به اشتراک گذاشته شود.

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

مرتب سازی دیدگاه ها

  حمید هاشمی
  2020-04-13
  23:44
  دیدگاه :

  با سلام و تشکر از مقاله کاملی که در خصوص معرفی بهترین هاست ها نوشته اید. با توجه به اینکه تعداد هاست ها زیاد هست باز هم انتخاب از بین این هاستها یک مقدار مشکل هست . اگر بتونید در آخر مثلا ۲ پیشنهاد برای مراجعه کنندگان سایت داشته باشید فکر میکنم بهتر باشه . باز هم تشکر

   سودآور
   2020-04-14
   00:38
   دیدگاه :

   با سلام ، سعی کردیم سایتهایی که معرفی میکنیم همگی از بهترین شرکتهای ارائه دهنده هاست ایران باشند و توضیحات کامل هم در مقاله داده شده. فکر میکنم بایستی نیاز سنجی ابتدا انجام بشه و بعد نسبت به خرید اقدام کنید. ولی چشم به درخواست شما این کار را سعی میکنیم در آینده انجام دهیم. موفق باشید

  جاوید حسین زاده
  2020-04-16
  23:30
  دیدگاه :

  ممنون از تحلیل خوبی که در خصوص بهترین شرکتهای ارائه دهنده هاست داشتید. من مدیر سایت ایمن تاسیسات هستم و از خدمات سایت پارس پک استفاده میکنم و تا حدودی راضی هستم. البته فکر میکنم قیمت ها نسبت به نمونه های مشابه تا حدودی بالاتر هست. احتمال داره امسال بخوام هاست رو عوض کنم. پیشنهاد شما با توجه به تحلیل هایی که از بهترین هاست ها داشتید چه شرکتی است؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید . باز هم تشکر

   سودآور
   2020-04-17
   04:03
   دیدگاه :

   با سلام و احترام ، واقعیت هدف ما از معرفی این سایتها این بود که بهترین ارائه دهندگان هاست را به دوستان معرفی کنیم تا بتوانند از بین اونها یکی را انتخاب کنند. همه این ۱۲ سایت که بعنوان بهترین هاست ایران توسط ما معرفی شدند مناسب برای راه اندازی هر سایتی میباشند. در کل در متن این مقاله هم نوشتیم بایستی بر اساس نیازی که دارید به این سایتها مراجعه کنید و هر کدام که بیشتر با نیاز شما نزدیک بود را برای میزبانی سایت خود انتخاب کنید. اگر جواب کاملتری خواستید لطفا از طریق تماس با ما نیاز خودتان را برای کارشناسان ما ارسال کنید تا دوستان ما بعد از بررسی از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی نمایند. موفق باشید

  مهران سلیمی
  2020-04-17
  22:18
  دیدگاه :

  سلام.شما هاست وردپرس هم ارائه میدید؟ یک هاست وردپرس با قیمت مناسب و کیفیت عالی میخوام

   سودآور
   2020-04-18
   01:09
   دیدگاه :

   در این مقاله در بیشتر شرکت های ارائه دهنده هاست که معرفی شده هاست باکیفیت وردپرس هم ارائه میشه. شما در چه زمینه ای فعالیت دارید؟

  احمد سعیدی
  2020-04-17
  22:31
  دیدگاه :

  سلام وقتتون بخیر
  امکان داره من رو راهنمایی کنید برای خرید یه هاست با توجه به اینکه من خارج از ایران هستم میتونم از اینها استفاده کنم.
  ممنون بابت مطالب خوب پیجتون🙏🏻

   سودآور
   2020-04-18
   01:15
   دیدگاه :

   تا آنجا که اطلاع دارم هزینه خرید هاست به ریال از مشتری دریافت میشه. اگر شخصی را دارید که در ایران زندگی میکنه میتوانید از طریق کارت بانکی ایشان و با داشتن رمز دوم خرید انجام دهید. هیچ محدودیتی برای میزبانی سایت خود از طریق این ۱۲ شرکتی که معرفی شده ندارید. موفق باشید

  جیران ضهیری
  2020-05-04
  02:24
  دیدگاه :

  سلام به نظر من هم بهترین هاست ایران سرور هست. من از این سایت هاست خریدم و وقتی توی سایتهایی که سرعت سایت رو سنجش میکنم تست میگیریم زیر ۲ ثانیه باز میشه . این رو هم بگم صفحه اصلی سایت من نسبتا سنگین هست و چیزی در حدود ۱٫۵ مگ حجمش هست.
  اگر کسی دنبال هاست بود و قیمت هم براش ملاک نبود پیشنهاد من به شخصه ایران سرور هست. البته این نظر شخصی من هست و میتونید منتشرش نکنید. ممنون از سایت خوبتون

   سودآور
   2020-05-04
   20:00
   دیدگاه :

   سلام. در متن این مقاله هم گفتیم تمامی این ۱۲ شرکت ارائه دهنده فضای میزبانی از بهترین شرکت های ارائه هاست در ایران هستند.خوب قطعا ایران سرور هم از بهترین ها میباشد و شکی نیست.در ضمن ما که خودمان در پایان مقاله گفتیم نظرات خود را در خصوص بهترین هاست و یا سرویسی که در حال حاضر استفاده میکنید برای ما ارسال تا با دیگر دوستان به اشتراک گذاشته شود پس علتی وجود نداره که منتشر نشه . ممنون از دیدگاه خوبی که ارسال کردید. موفق باشید

  نادر سلیمی
  2020-05-18
  01:19
  دیدگاه :

  سلام. به نظر شما پارس پک چطور شرکتی برای خرید هاست هست. آیا سرویس های پارس پک هم جزء بهترین سرویس های هاست در ایران محسوب میشن؟

   سودآور
   2020-05-21
   23:39
   دیدگاه :

   سلام. بله پارس پک هم هاست خوب و مناسبی ارائه میده و جزء بهترین ها در ایران حساب میشه ولی ما چون ۱۲ هاست برتر را معرفی کردیم نامی از این شرکت برده نشد. موفق باشید

  ساسان
  2020-07-25
  11:08
  دیدگاه :

  تجربه من در بهترین شرکت های حرفه ای خدمات وردپرس :
  – سرورستاپ (‌بهترین سرویس دهنده از لحاط کیفیت و پشتیبانی)
  – هاست دی ال (‌با کیفیت ترین سرویس دهنده با پشتیبانی متوسط)
  – سون هاست ( سرویس با کیفیت مناسب و قابل قبول)
  سایر شرکت ها فقط به واسطه قدمت و تبلیغات معروف شدن اما کیفیت چندانی ندارد، پولتون رو به اسم برند سرویس دهنده ندید.

  m
  2020-07-27
  02:20
  دیدگاه :

  سون هاست حساب بازاریابی مو بخاطر ی سوال در مورد علت اختلاف بین پورسانت کسب شده و درامد تایید شده حذف کرد و ۲۳۰ تومن پول مو هم کشید بالا و اینکه پشتیبانی اش هم فحاشی کرد . اسنادشم موجوده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.