کوتاه کننده لینک

سایت های کوتاه کننده لینک و مزایایی آن برای تولید کنندگان لینک کوتاه

در حالت عادی طول لینک هایی که میبینیم معمولا بلند میباشد . مخصوصا اگر در لینک از حروف فارسی استفاده کرده باشیم . لینک‌های بلند برای افرادی که تمایل دارند لینک سایت خود را در مکانهای دیگر به اشتراک  بگذارند معمولا مشکل‌ساز است . ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که میتوانند کار کوتاه کننده لینک را برای ما انجام دهد .بسیاری از این سرویس‌ها رایگان هستند و جهت استفاده هیچ هزینه‌ای ندارند. مزیت لینک کوتاه این است که فضای بسیار کمتری را در مقایسه با URL بلند اشغال می‌کند.

سایت کوتاه کننده لینک

چرا ابزارهای کوتاه کننده لینک لازم است؟

استفاده از کاراکترهای کمتر در هنگام به کار بردن متن در مکانی که محدودیت در تعداد کاراکترها وجود دارد بسیار مهم است. برای مثال در شبکه‌ اجتماعی مانند توییتر که حد مجاز کاراکترها برای توئیت حداکثر ۱۴۰ کاراکتر است اهمیت موضوع مشخص میشود . همچنین کوتاه کردن لینک به دلیل راحتی در اشتراک‌گذاری آن می‌تواند تأثیر مثبت در سئو  سایت نیز داشته باشد. 

معرفی سه سایت کوتاه کننده لینک معتبر خارجی

سایت معتبر کوتاه کننده لینکقبل از معرفی سه سایت معتبری که قرار است جهت کوتاه کردن لینک خدمت شما معرفی کنیم بایستی این موضوع را خدمت شما اعلام کنیم سرویس کوتاه کننده لینک گوگل از ۳۰ آپریل ۲۰۱۸ برابر با  ۱۳ فروردین سال ۱۳۹۷ غیر فعال شده و دیگر با ورود به آدرس goo.gl نمیتوانید لینک خود را کوتاه نمائید . گوگل در صفحه مربوط به این موضوع اعلام نموده اگر دنبال ایجاد لینک کوتاه جدید هستید، توصیه می کنیم سرویس های محبوب Bitly و Ow.ly را به عنوان یک جایگزین مورد استفاده قرار دهید . ما هم به توصیه گوگل عمل کرده و سایت bitly و  Ow.ly را جهت استفاده به شما پیشنهاد میدهیم .البته سایت tinyurl.com نیز گزینه مناسبی برای کوتاه کننده لینک میباشد .

سایتی bitly.com   اعتبار بالایی در کوتاه کردن لینک های کاربران دارد . در حال حاضر که این مطلب را مینویسم این سایت دارای دامین آتوریتی ۹۱ میباشد . شما با مراجعه به آدرس این سایت که در بالا نوشتم میتوانید به سادگی لینک خود را وارد و لینک کوتاه شده را دریافت کرده و در هر جایی که مناسب دانستید آن را پخش کنید . برای نمونه من لینک یکی از مقالات سایت سودآور با دامنه ir. که متعلق به مجموعه سودآور میباشد و در تصویر زیر قابل مشاهده است را بصورتی که در تصویر میبیند کوتاه نمودم .

ابزار کوتاه کننده لینک

 

مزایای استفاده از سایت های کوتاه کننده لینک

۱- استفاده در رسانه‌های اجتماعی

میتوانید از لینک‌های کوتاه شده در پستهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر میکنید استفاده نمائید . هنگامی که از یک لینک کوتاه استفاده کنید فضای بیشتری برای نوشتن جزئیات موضوعی که در حال بازاریابی آن هستید دارید.

۲- استفاده از سایتهای کوتاه شده در بازاریابی آفلاین

اگر یک آگهی را در روزنامه یا یک پوستر تبلیغاتی چاپ کرده و  قصد دارید محصول یا خدمت خودتان را معرفی کنید شاید فضای کافی برای نوشتن URL بلند را نداشته باشید . بهترین راهکار برای شما استفاده از ابزارهای کوتاه کننده لینک میباشد .

 

۳- امکان بررسی کلیک های صورت گرفته بر روی لینک کوتاه شده

با ثبت نام در اینگونه سایتها و دریافت لینک کوتاه شده شما قادر خواهید بود آمارهای زیر را نیز به دست آورید. 

  • چه تعداد افراد بر روی لینک کلیک کرده‌اند
  • مشاهده نمودار زمانی تعداد کلیک‌ها در بازه زمانی مشخص
  • مشخص کردن تعداد کلیک بر اساس منابع تبلیغاتی مختلف
  • نمایش نام مرورگرهایی که کاربران توسط آن وارد سایت شده‌اند
  • نمایش محدوده مکانی و جغرافیایی کاربران وارد شده به سایت شما
  • مشخص کردن سیستم عامل کاربرانی که بر روی لینک کلیک کرده‌اند

این موارد را از طریق گوگل آنالیتیکس با ورود کاربران به سایت با لینک اصلی  نیز میتوان به دست آورد . ولی جهت بدست آوردن کلیک بر روی لینک کوتاه شده بهترین امکان استفاده از ابزار کوتاه کننده لینک خواهد بود .

 ۴- کسب درآمد با استفاده از سایت های کوتاه کننده لینک

یکی دیگر از موارد استفاده از لینک کوتاه شده ، کسب درآمد برای شخصی است که آن لینک را کوتاه نموده است . سایتهای زیادی در این زمینه وجود دارند که به ازای کلیک هر کاربر بر روی لینکهایی که توسط آنها تولید شده پول پرداخت میکنند. روش انجام کار به این صورت است که لینک توسط یکی از این سرویس ها کوتاه میشود و بعد از آن هر بار که کاربری بر روی آن لینک کلیک کند مبلغ مشخصی به حساب کاربری سازنده آن لینک اضافه میشود .

سایتهای ایرانی زیادی برای کوتاه کردن لینک وجود دارند که در مقاله ای جدا به روش کسب درآمد از آنها خواهیم پرداخت . در اینجا برای اینکه نامی از یک سایت ایرانی برده باشیم سایت اپیزو را معرفی میکنیم .

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.