تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا ی با کیفیت چگونه و از چه طریقی امکان پذیر است

هر آنچه برای کاربران اطلاعات با معنا ارائه کند یک نوع محتواست . این محتوا میتواند متن یا عکس یا ویدئو  و یا صدا باشد . از آنجایی که بیشتر ترافیک سایت از طریق موتورهای جستجو تامین میشود ، تولید محتوا ی با کیفیت و بهینه سازی شده یکی از بهترین راهها برای بیشتر دیده شدن توسط کاربران هدف میباشد .

تولید محتوا

محتوای بهینه و با کیفیت محتوایی است که واقعا برای مخاطب نوشته شود و قصد نویسنده بازی با جملات و کلید واژه ها و تکنیک های سئو از نوع کلاه سیاه که یک محتوای اسپم را تولید میکند و فقط به فکر جذب بازدید کننده است نباشد . خوانندگان و بازدید کنندگان وب امروز بسیار باهوش هستند و اینگونه مطالب را شناخته و این موضوع باعث دفع مخاطب به جای جذب آن میگردد .

برای تولید محتوا در سایت خود حتما مخاطب خود را شناخته و محتوا را بر اساس نیاز واقعی مخاطب خود تولید کنید . پس یکی از کارهای مهم شما بایستی شناخت دقیق مخاطب هدف باشد . 

نکته مهم در تولید محتوا این است ، آن چیزی که مخاطب شما میخواهد بشنود مهمتر از آن چیزی است که شما میخواهید بگویید . پس در دنیایی که امروزه مخاطبین ما روزانه در معرض هزاران پیام قرار میگیرند چگونه ما بایستی محتوایی تولید کنیم که بتوانیم توجه مخاطب را به خود جلب کنیم . نکاتی که در زیر می آوریم میتواند کمک شایانی به جلب توجه مخاطب شما داشته باشد .

انواع روشهای تولید کردن محتوا برای سایت

۱- موضوع مناسب برای تولید محتوا داشته باشید :

موضوعی که شما قصد نوشتن در مورد آن را دارید بایستی مطابق با هدف شکل گیری وب سایت شما و متناسب با نیاز مخاطب هدف شما باشد . سعی کنید موضوع جذاب باشد و مخاطب شما با آن درگیر شود .

۲- محتوای مناسب بایستی مختصر و مفید باشد :

اطلاعات بایستی محتصر و مفید در اختیار مخاطب قرار گیرد . جملات بلند در نوشته های سایت برای مخاطب جذابیتی ندارد بنابراین تا جایی که ممکن است مختصر بنویسید . ساده بنویسید و سراغ اصل مطلب بروید .

۳- محتوای باکیفیت تولید کنید :

برای تولید محتوا ی با کیفیت بایستی اندکی تحقیق و پژوهش داشته باشید و به موضوع به صورت عمقی نگاه کنید . به سراغ کتابها بروید و از متخصصان سوال بپرسید . امروزه میتوانید در اینترنت متخصص هایی را پیدا کنید که بدون هیچگونه چشم داشتی اطلاعات خودشان را در اختیار دیگران قرار میدهند .

۴- محتوای کپی شده منتشر نکنید :

از کپی کاری و انتشار محتوای کپی در سایت خود جداً خودداری کنید.اگر شما یک مطلب از خودتان تولید کنید ارزش آن از نظر موتورهای جستجو ۱۰۰۰ برابر مطلب کپی میباشد.اینگونه نشر مطلب از نظر بازدید کنندگان و موتورهای جستجو بی ارزش است .

۵- رعایت نکات بصری در تولید محتوا :

در تولید محتوا حتما نکات بصری آن محتوا را رعایت کنید . یعنی یک محتوا بایستی نحوه چینش و خوانایی محتوای متنی درستی داشته باشد و همچنین در آن از صدا یا  عکس یا فیلم مرتبط یا بصورت تکی یا زوج یا هر سه … متناسب با موضوع استفاده شود .

چگونه نویسنده شویم

در ادامه سه روش اصلی برای تولید محتوای با کیفیت و ناب را برای شما مینویسیم:

۱- ترجمه متون برای تولید محتوا:

همیشه یکی از بهترین مدلهای تولید محتوا ی با کیفیت ترجمه متون لاتین میباشد . از این محتوای تولید شده میتوان بعنوان یک محتوای با کیفیت و دسته اول یاد کنیم . حتی میتوانیم آن را بدون دخل و تصرف در اختیار کاربرانمان قرار دهیم . برای ترجمه میتوانیم از مترجمان و کسانی که در این زمینه تسلط دارند استفاده کنیم . این افراد را میتوان از سایتهای برون سپاری مانند پونیشا پیدا کرده و با مناسب ترین قیمت کار ترجمه خود را به آنها بدهیم . همچنین میتوانیم برای ترجمه متون از گوگل ترنس لیست استفاده کنیم .

ترجمه متون برای تولید محتوای مناسب

قصد دارم یک راز مهم را به شما بگویم : اگر با استفاده از مترجم گوگل مدتی با محتوای انگلیسی سر و کله بزنید و شروع به ترجمه کنید بعد از مدتی بدون صرف هزینه خودتان میتوانید مطلب را ترجمه کرده و از این طریق تولید محتوا ی با کیفیتی داشته باشید . مترجم گوگل حداقل ۷۵ درصد ترجمه را به زبان فارسی درست ترجمه میکند و فقط برخی از افعال و کلمات را نیاز است بررسی مجدد کنید و آنها را با نمونه جدید و صحیح جایگزین نمایید .

۲- استفاده از کتابها برای تولید محتوا :

استفاده از کتاب در نوشتن محتوا برای سایت

این موضوع را همه بلاگرهای حرفه ای میدانند که کتاب یکی از بهترین منابع برای تولید محتوا برای سایت میباشد . با توجه به اینکه مطالب موجود در کتاب با ضرافت خاصی و با صرف زمان بسیار نوشته میشوند و از فیلترهای مختلفی هم عبور میکنند قطعا مطالب آن هم علمی و هم صحیح است . پس استفاده از کتاب برای تولید محتوا یک شیوه مرسوم و مناسب است . ذکر این نکته ضروری است که حتما بایستی از نویسنده کتاب اجازه کتبی جهت انتشار مطالب آن دریافت کنید .

۳- تحقیق و پژوهش جهت تولید محتوا :

شما میتوانید با مصاحبه با افراد متخصص و معروف در حوزه فعالیت خود محتوای بازار هدف خودتان را تولید کنید . مثلا میتوانید هر بار در رابطه با موضوعی خاص با یک نفر متخصص این حوزه مصاحبه کرده و تجربیات خود از این صحبت را منتشر کنید و یا از آموزشهایی که از او فرا میگیرید در سایت خود بنویسید . با این کار شما یک محتوای اصیل و ناب تولید میکنید .

محتوا پادشاه است

در پایان ذکر این نکته ضروری است که همیشه به یاد داشته باشید چند نوع مخاطب در یک سایت وجود دارد که ما باید برای آنها بر اساس جایگاهی که دارند محتوا تولید کنیم .

۱-کسانی که امروز با ما آشنا و وارد سایت ما شده اند .

۲-کسانی که چند مورد از مطالب سایت را خوانده و عضو خبرنامه سایت شده اند .

۳-کسانی که مطالب ما را خوانده اند و منتظر دریافت اخبار از  ما هستند و با دیدن مطالب ما بر روی آن عکس العمل نشان میدهند . ( مثلا کلیک بر روی یک لینک خاص در متن ایمیل ارسال شده)

۴-کسانی که با توصیه دوستان در وبینارهای ما شرکت کرده اند  و …

پس ما بایستی بتوانیم در سایت خود بر اساس نوع مخاطب محتوای مورد توجه آنها  را تولید کنیم .

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

مرتب سازی دیدگاه ها

    عمران
    2017-12-15
    16:15
    دیدگاه :

    خیلی ممنون مقاله ی جالب بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.