فاصله بین خطوط وردپرس در نوشته ها را چگونه میتوان ایجاد کرد

امروز قصد دارم یک آموزش بسیار ساده در خصوص نکات کلیدی در وردپرس که بعضی وقتها برای خیلی از دوستان میتونه مشکل ایجاد کند و وقت با ارزش اونها رو بگیره یاد بدم . اغلب پیش میاد برای خواناتر شدن نوشته ها در سایتهای وردپرسی نیاز باشه تا فاصله بین خطوط وردپرس به هر میزان که خودمون نیاز داشته باشیم ایجاد کنیم .

 

ایجاد فاصله بین خطوط وردپرس

 

در حالت عادی در ویرایشگر های موجود مثل WORD باید با استفاده از کلید enter فاصله هایی را بین نوشته ها ایجاد کنیم . اما در وب سایت وردپرسی این داستان فرق میکنه و شما با زدن کلید enter در ویرایشگر این فاصله فقط در خود ویرایشگر نشان داده میشه و زمانی که مطلب رو در سایت منتشر کنید فاصله بین خطوط وردپرس که مطلب اون منتشر شده در مرورگر نشان داده نمیشه .

اگر بین یک یا چند خط نیاز باشه  فاصله ایجاد کنیم ، میتوانیم با کلید ترکیبی shift و enter این کار رو انجام دهیم . اما بعضی وقتها نیاز داریم بصورت منظم همه خطوط  برای مثال ۲ سانتی متر از یکدیگر فاصله داشته باشند .برای این کار بایستی از تغییر در کد های CSS بهره بگیریم و آن ها را تغییر داده و فاصله های مورد نظر خود برای نمونه ۲ سانتی متر را اعمال کنیم . برای این منظور به صورت زیر عمل میکنیم :

فایل CSS قالب وردپرس خود را از قسمت نمایش و زیر منوی ویرایشگر باز کرده و در کد به دنبال  post  p.  میگردیم. اگر موجود نبود خودتان تکه کد زیر را به فایل اضافه کنید و اگر هم موجود بود عدد آن را بزرگتر نمائید . بعد از انجام این کار و ذخیره آن یک بار سایت را رفریش کرده ( استفاده از کلیدهای ترکیبی CTRL+F5) و ببینید فاصله بین خطوط وردپرس که  اعمال شده مناسب است یا نیاز است عدد بزرگتر یا کوچکتر شود .

 

{; post p {line-height: 2 em. 

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.