قیمت هاست

قیمت هاست جهت میزبانی وب چگونه محاسبه میشود

حتما به عنوان مدیر یک سایت که کسب و کار اینترنتی دارد با سایت های زیادی که ارائه دهنده خدمات هاست هستند برخورد کرده و تعرفه های متفاوت در این وب سایت ها در خصوص قیمت خدمات هاست را مشاهده کردید و این سوال برای شما پیش آمده علت اختلاف قیمت این سایتها در خصوص تعرفه هاست چه میتواند باشد. ما در ادامه سعی داریم به این سوال پاسخ روشنی دهیم.

 

قیمت هاست بر اساس نوع آن

یکی از تفاوت های تعرفه هاست ها نوع هاست می باشد که بر اساس آن قیمت ها متفاوت خواهد بود برای مثال انواع هاست ها در زیر ذکر زده شده است.

هاست اشتراکی

ارزان ترین هاست، هاست اشتراکی است که معمولا دارای منابع کمتری نسبت به انواع دیگر هاست ها است. این نوع هاست توسط برخی از شرکتها که این نوع هاست را به مشتریان میدهند منابع سرور بصورت اشتراکی روی این هاست ها قرار گرفته و به همین دلیل از قیمت پایین تری برخوردار میباشند.

هاست پربازدید

این هاست برای سایت های با بازدید و مصرف منابع بالاتر است و این هاست ها محدودیت کمتری نسبت به هاست اشتراکی دارند و همچنین هزینه آن از هاست اشتراکی نیز بیشتر است.

هاست حرفه ای یا اختصاصی

این هاست از کیفیت بسیار بالایی نسبت به دو هاست بالا برخوردار است و محدودیت آن نیز بسیار اندک است و همچنین هزینه آن نیز از دو هاست بالا بسیار بیشتر است. در این هاست منابع یک سرور بصورت اختصاصی به یک هاست متصل است و به غیر از آن هیچ هاست دیگری با آن منابع راه اندازی نمیشود. این نوع هاست برای سایتهای پربازدید پیشنهاد میشود.

پس یکی از دلایل اولیه افزایش قیمت هاست میتواند اختصاصی بودن منابع باشد.

انواع دیگر

هاست های دیگری با عناوین دیگر نیز وجود دارد مثلا هاست وردپرس یا هاست سازمانی و غیره که همه این ها جز هاست های اشتراکی است که از طرف شرکت های هاستینگ نام گذاری می شود.

 

تفاوت قیمت هاست ها با توجه به نوع آن در شرکت های هاستینگ مختلف

این موضوع که هاست های هم نوع در شرکت های مختلف با قیمت های مختلف ارائه می شود یکی از بحث های اصلی این مقاله است  که در ادامه شرح داده خواهد شد. دلیل تفاوت قیمت ها در شرکت های مختلف را می توان به موارد زیر نام برد.

۱- دریافت میزان سود مورد انتظار در شرکت های مختلف

یکی از دلیل ها برای اختلاف قیمت هاست ها می تواند انتظار میزان سود شرکت های مختلف از سرویس هایی که ارائه میدهند باشد برای مثال یک شرکت برای سرویسی که ارائه میدهد سود بسیار بیشتری نسبت به رقبای خود دریافت میکند اما شرکتی که تعرفه ارزانتری ارائه میدهد سطح انتظار کمتری داشته و به فروش بیشتر فکر میکند.

۲- وجود هزینه های اولیه و هزینه های جاری

یکی از دلیل های مهم هزینه های شرکت ارائه دهنده خدمات است برای مثال یک شرکتی که در تهران فعالیت میکند با مقایسه با شرکتی که در شهرستان است هزینه آن ها بسیار متفاوت است و همچنین نیرویی که شرکت های مختلف به کار میگیرند می تواند هزینه های بسیار متفاوتی از هم داشته باشند.

۳- هزینه سرورها و نرم افزارهای موجود

یکی از دلیل های دیگر هزینه سرورها و نرم افزارها است. شاید یک سرویس دهنده با سروری ضعیف تر و ارزان تر اقدام به ارائه هاست میکند اما هم صنف های آن از سرورهای گران قیمت تر و قوی تری اقدام به ارائه سرویس میکنند و این امر برای نرم افزار نیز صادق است.

۴- برند بودن شرکت هاستینگ

همه ما این موضوع را میدانیم که خرید از برند ها همیشه هزینه بیشتری در بر دارد یک شرکتی که نام آن برند شده و مشتریان بسیار زیادی دارد معمولا هزینه سرویس های آن بسیار بیشتر از شرکت هایی است که کمتر نام آن ها را شنیده اید چون این شرکت ها به دنبال کسب مشتری های بیشتر هستند و برای همین سود خودشان را کم کرده و به دنبال مشتری های بیشتری هستند.

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.