تولید محتوای مناسب برای سایت

چگونه یک محتوای مناسب بنویسیم تا موفقیت وب سایت ما تضمین شود

در مقاله قبلی با عنوان تولید محتوا چگونه میتواند موفقیت وب سایت ما را تضمین کند به ذکر چهار نکته در این خصوص پرداختیم . در ادامه و در تکمیل مطلب قبلی قصد داریم به ذکر شش نکته دیگر در خصوص اینکه چگونه یک محتوای مناسب بنویسیم تا محتوای تولید شده ما از نظر موتورهای جستجو  و خواننده مطلب باکیفیت باشد خواهیم پرداخت .

تولید محتوای مناسب برای سایت

۱- در یک محتوای مناسب به موضوع اصلی مطلب بصورت تخصصی بپردارید

مطلب و موضوع در یک محتوای مناسب همراه با جزئیات و بصورت کامل نوشته میشود . مقالاتی که بصورت تیتر وار نوشته شود قطعا طرفدار ندارند . سعی کنید در نوشتن یک محتوا به تمام جزئیات آن بپردازید. جزئی پرداختن به موضوع اصلی باعث میشود مطالب و سایت شما از رقبا متمایز گردد .

۲- محتوا با فرمت های مختلف در سایت ارائه گردد

در نظر داشته باشید تولید محتوا فقط با یک فرمت خاص در سایت ارائه نگردد . البته (منظور این نیست که هر مقاله با چندین فرمت باشد ) .

انواع فرمت تولید محتوا

محتوا میتواند بصورت متنی ، فیلم و یا صوتی باشد . در بعضی از زمانها برای ارائه یک موضوع شاید نتوان محتوای متنی مطابق با تعداد مورد پذیرش موتورهای جستجو (۳۰۰ کلمه) تولید کرد ولی با ساخت یک فیلم کوتاه میتوان تاثیر زیادی بر روی بازدید کننده گذاشت . ضمن اینکه گوگل نیز به سایتهایی که محتوا با فرمت های مختلف دارند رتبه بهتری میدهد . همچنین با توجه به وجود سایتهایی مانند یوتیوب ، آپارات و… ، همچنین شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک ، اینستاگرام و تلگرام که طرفداران بی شماری نیز دارند شانس انتشار مطالب تولیدی بصورت ویروسی بسیار بیشتر خواهد بود .

۳- تولید محتوای با استفاده مناسب از کلمات کلیدی

استفاده از کلمه کلیدی در تولید محتوابه کار بردن کلمات کلیدی به تعداد زیاد در یک مطلب میتواند رتبه شما را به شدت کاهش دهد . برخی از تولید کنندگان محتوا فکر میکنند هر چه از کلمات کلیدی بیشتر استفاده کنند محتوای مناسب تر و شانس نمایش مقالات آنها نیز بیشتر خواهد بود . توجه داشته باشید چگالی کلمات کلیدی در یک مطلب بیشتر از ۲% از کل کلمات در یک مقاله نباشد . افزونه یوست سئو بر اساس شناختی که از موتورهای جستجو دارد حداکثر مجاز را ۲% اعلام و از آن نیز تا زمان انتشار این مطلب پیروی میکند. حتما کلمه کلیدی را بصورت هوشمندانه و با معنی در مطالب خود استفاده کنید .

۴- در نوشتن یک محتوای مناسب بایستی طول یک مطلب استاندارد رعایت شود

حداقل تعداد کلمات یک مقاله منتشر شده در سایت نباید از ۳۰۰ کلمه کمتر باشد . این مطلب برگرفته از نحوه عملکرد افزونه یوست سئو وردپرس نوشته شده . حداکثر کلمه در یک مقاله نیز سعی شود از ۴۰۰۰ کلمه بیشتر نباشد . اگر مطلبی دارید که طول آن بیشتر از ۴۰۰۰ کلمه است میتوانید آن را در دو بخش در سایت منتشر کنید.

۵- تکمیل متاتگ عنوان و توضیحات نقش مهمی در سئو سایت دارد

متاتگ عنوان اولین قسمتی است که توسط گوگل خوانده میشود . حتما عنوان ثبت شده در این قسمت با موضوع مطلب شما یکی باشد در غیر اینصورت توسط گوگل جریمه خواهید شد . متاتگ توضیحات نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است . این قسمت در زیر عنوان مطلب سایت در صفحه موتور جستجو نمایش داده میشود .

متا تگ توضیحات

اگر آن را بصورت دستی در افزونه قرار ندهید قسمتی از مطلب را خود موتور جستجو بعنوان متاتگ توضیحات بر داشته و نشان میدهد . حتما در متاتگ توضیحات از کلمه کلیدی استفاده کنید .

۶- شکل بندی و نحوه نگارش مطلب در یک محتوای مناسب

نوشتن متن بدون استفاده از عکس از نظر ذهنی باعث اذیت کاربران شده و احتمال اینکه مطلب شما خوانده نشود بسیار زیاد است . سعی کنید متن خود را شکسته و برای هر قسمت زیر عنوان جداگانه و یک عکس مرتبط قرار دهید . این کار باعث میشود متن شما بهتر خوانده شود و کاربر درک بهتری از متن شما داشته باشد و در نتیجه کیفیت محتوای مناسب تری از نظر شکل بندی نیز خواهید داشت .

نحوه صحیح نوشتن مطلب برای سایت

در رابطه با نگارش مطلب به کار بردن صحیح علامتهایی مانند کاما ، ویرگول ، نقطه و … از اهمیت ویژه ای برخوردار است . به کار بردن اشتباه هر کدام باعث میشود مفهوم مطلب بصورت صحیح به خواننده منتقل نشود .

این مقاله در این قسمت به پایان میرسد . امیدواریم از مطالعه این دو مطلب استفاده لازم را برده باشید و در آینده از نکات آن استفاده کنید . لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید .

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

مرتب سازی دیدگاه ها

  mostafabinaye
  2018-02-02
  21:45
  دیدگاه :

  اگر امکانش هست چگونگی تبلیغ محصولات در سایت های مختلف رو بهم آموزش بدید ممنون

  اسماعیل بسطامی
  2020-04-06
  06:27
  دیدگاه :

  مقاله کوتاه و مفیدی بود . اگر واقعا در مطلب نوشتن این شش نکته رعایت شود میتوان محتوای مناسب تولید کرد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.