بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی با روشهای اصولی در جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

به نظر ما بازاریابی اینترنتی یعنی استفاده از ابزارهایی که در اینترنت برای همین منظور طراحی و در دسترس ما میباشد .  قطعا ابزار های متعددی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که تا این لحظه نتوانسته ایم استفاده مناسبی از آنها داشته باشیم . در این مطلب آموزشی  قصد داریم در رابطه با چند ابزار فوق العاده ارزشمند جهت  بازاریابی اینترنتی با شما صحبت کنیم  . لطف کنید و در قسمت دیدگاه ها مطالب مورد نظر خود را به این نوشته اضافه نمایید تا مورد استفاده دیگر خوانندگان قرار گیرد .

 بازاریابی اینترنتی با مقالات و محتوای مناسب

همه جا شنیده ایم که مهمترین بخش در بازاریابی اینترنتی بازاریابی محتوا است . همه میدانند موتورهای جستجو به دنبال محتوای مناسب هستند . اگر در جستجوهای خود در گوگل دقت داشته باشید خواهید دید گوگل سعی میکند نزدیک ترین موضوع  به آنچه شما جستجو کردید به شما نشان دهد . پس اگر محتوایی که شما در وب سایت خود منتشر میکنید همان چیزی باشد که کاربر به دنبال آن است ، کاربران شما را بعنوان مرجع مناسبی در مورد آن موضوع شناخته و احتمال اینکه با اجازه از شما آن را در وب سایت های دیگر و شبکه های اجتماعی با نام سایت شما بازنشر کنند بیشتر است  و به این صورت محبوبیت شما افزایش خواهد یافت .

 بازاریابی در اینترنت

شبکه های اجتماعی و استفاده ابزاری از آن جهت بازاریابی اینترنتی

در شبکه های اجتماعی میتوانید به بهترین شکل به معرفی محصول و برند سازی خود بپردازید . در حال حاضر اینستاگرام یکی از بهترین گزینه هایی است که شما میتوانید با ساخت صفحات رایگان با مخاطبین حوزه فعالیت خود در تعامل باشید . فیسبوک نیز با توجه به اینکه در این روزها افت بسیاری داشته هنوز میتواند گزینه مناسبی برای کار باشد . در فیسبوک به دو صورت رایگان و پولی میتوانید به بازاریابی بپردازید . در روش غیر پولی فعالیتهای پی در پی در این شبکه اجتماعی کاربران را با محصولات و برند ما آشنا میکند و در روش غیر رایگان با پرداخت هزینه تبلیغ شما در صفحات مختلف این سایت نمایش داده میشود .

بازاریابی اینترنتی توسط موتورهای جستجو

از دیگر ابزارهای بازاریابی اینترنتی میتوان به موتورهای جستجو اشاره کرد  . در این ابزار قدرتمند شما میتوانید به دو صورت رایگان و غیر رایگان به بازاریابی اینترنتی بپردازید . در روش رایگان شما با استفاده از بهینه سازی سایت و تکنیک های سئو در صدر نتایج جستجوی برای کلمات کلیدی خاص که مد نظر شما بوده قرار گرفته و در نتیجه ورودی مراجعه کننده به سایت شما بیشتر خواهد شد. با افزایش بازدید کننده فروش شما نیز افزایش خواهد یافت .

در روش غیر رایگان شما با پرداخت هزینه ای به موتور جستجو که بهترین آن گوگل میباشد در یک یا چند کلمه خاص در صدر جستجوهای آن کلمه قرار گرفته و به ازای تعداد کلیک مشخص بر روی تبلیغ شما هزینه خواهید پرداخت . مثلا میگویید برای کلمه تی شرت ما را در رتبه اولین جستجوی این محصول قرار بده با تعداد ۱۰۰۰ کلیک بر روی آن .  هزینه آن را به دلار میپردازید و گوگل سایت و محصول شما را در رتبه یک قرار میدهد . لازم به ذکر است سایت هایی نیز در این زمینه وجود دارند که شما میتوانید بعنوان واسط از آنها استفاده کنید و هزینه آن را به تومان به آنها بپردازید و آنها هزینه را به گوگل پرداخته و تبلیغ شما نمایش داده میشود . نکته ای دیگر که اهمیت ویژه ای دارد این است که گوگل با دامنه   ir    مشکل دارد و تبلیغ را از این دامنه قبول نمیکند . پس این نکته را در نظر داشته باشید .

ایمیل مارکتینگ روشی دیگر در بازاریابی اینترنتی

ایمیل مارکتینگ یکی دیگر از ابزارهای پرطرفدار در بازاریابی اینترنتی است. در این روش شما با اصول خاصی که در این نوع بازاریابی وجود دارد کاربران را تشویق به ورود به سایت میکنید . حتما قواعد و قانون این نوع بازاریابی را رعایت کنید . حتما احترام به کاربران را در اولویت کاری خود قرار دهید . قرار دادن لینک لغو عضویت بایستی در ایمیل های ارسالی قرار داده شود .

 

بازاریابی توسط بنر و لینک

قرار دادن بنر و لینک در سایتهایی که بازدید بالایی دارند نیز یکی دیگر از روشهای بازاریابی اینترنتی است . در این روش شما با ادمین سایت مورد نظر یا بخش تبلیغات آن مکاتبه کرده و هزینه ماهیانه یا چند ماهه برای تبلیغات خود را پرداخت و تبلیغ شما برای مدت مشخص شده در قسمت تعیین شده سایت نمایش داده میشود .

 انواع روشهای بازاریابی در اینترنت

ویدیوهای منتشر شده در سطح اینترنت روش دیگری جهت بازاریابی

با افزایش سرعت اینترنت و وجود شبکه های پخش فیلم مانند یوتیوب و نوع فارسی آن آپارات کاربران به دنبال ویدیوهای آموزشی در اینترنت میگردند . اگر این ویدیوها بصورت رایگان باشد قطعا طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد . شما میتوانید پیام خود را در این ویدیوها به کاربران هدف خود برسانید . شما میتوانید در زمان آموزش محصولات و خدمات خود را به کاربران معرفی کرده  و آنان را با خدمات و محصولات خود آشنا کنید .

بازاریابی با فایلهای صوتی منتشر شده در اینترنت

پادکستینگ یک روش ارائه محتوا در اینترنت است که بر مبنای فایل های صوتی کار می کند.  در این روش شما محصول صوتی در رابطه با موضوع خاص  تولید کرده و در آن مانند بازاریابی با ویدیو به معرفی غیر مستقیم محصولات و خدمات خود میپردازید . در حال حاضر استفاده از این نوع بازاریابی در سطح اینترنت و حتی شبکه هایی مانند تلگرام بسیار دیده میشود و بازدهی بسیار بالایی نیز دارد .

این مطالب را هم حتما بخوانید

قسمت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.